Dojazd z lotniska Brno

Brno

Lotnisko w Brnie jest obsługiwane 24/7 przez autobusy DPMB, która obsługuje wszystkie autobusy, trolejbusy i tramwaje w Brnie.

Można również skorzystać z kilku wypożyczalni samochodów i taksówek.

Autobusy transportu publicznego

Autobus numer E76 kursuje co 30 minut z głównego dworca kolejowego w Brnie. Przystanek końcowy w centrum Brna znajduje się w okolicy pętli autobusowej "Benešova - Hotel Grand" (lokalizacja na stronie google.com/maps).

Linia E76 odjeżdża na lotnisko z peronu numer 6.

.

Bilet za 25 koron można kupić w automacie w hali przylotów (ale można płacić tylko monetami), w autobusie, przykładając własną kartę płatniczą do żółtego kasownika lub SMS-em (szczegółowe informacje). Ostatnia opcja jest dostępna tylko dla kart sim czeskich operatorów.

W przypadku płatności kartą w autobusie, nie należy przykładać karty do kasownika przy wysiadaniu z autobusu (tylko w przypadku podróży krótszej niż 15 minut, aby nie zostać obciążonym opłatą za ulgowy bilet krótkoterminowy).

W ciągu 24 godzin z karty nie zostanie pobrane więcej niż 90 koron, co stanowi równowartość biletu 24-godzinnego.

  • Cena - 25 koron, bilet jest ważny przez 60 minut i można wykonać dowolną liczbę przesiadek. Przy każdej przesiadce należy ponownie nacisnąć przycisk na karcie.
  • Częstotliwość - 30 minut
  • Czas podróży - 18 minut
  • Rozkład jazdy: dpmb.cz/jizdni-rady-zastavek-linek

W nocy należy skorzystać z autobusu N89, który również kursuje co godzinę z dworca głównego. Między 23:30 a 00:30 autobus kursuje co 30 minut. Autobus jedzie nieco dłuższą trasą niż E76, dlatego dojazd na stację zajmuje około 30 minut.

.

Taksówka

W godzinach przylotów przed terminalem zawsze czeka kilka taksówek. Przed każdą podróżą taksówkarz zawsze musi włączyć taksometr, a jeśli kierowca chce negocjować z tobą własną cenę, odmów przejazdu.

W Brnie dostępne są również aplikacje mobilne, takie jak Uber i Bolt.

Cena przejazdu do centrum miasta na dworzec główny waha się od 230 CZK do 350 CZK w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Cena zwykłej taksówki wynosi około 350 koron, w zależności od natężenia ruchu.

Wynajem samochodów

Wypożyczalnie samochodów Europcar, Avis, Hertz lub Sixt znajdują się w korytarzu między halami przylotów i odlotów.

Ceny wynajmu na 4 dni zaczynają się od około 50 euro.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód na lotnisku BRQ

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.