Dojazd z lotniska Bridgetown

Barbados

Istnieją trzy sposoby dotarcia na lotnisko Grantley Adams.

Wynajem samochodu

Jeśli nie chcesz być ograniczony przez transport publiczny bez rozkładów jazdy i chcesz podróżować po wyspie, wynajęcie samochodu bezpośrednio na lotnisku jest najlepszą opcją.

Ceny za wynajem mniejszego samochodu na tydzień w sezonie (od grudnia do kwietnia) wzrastają do około 450 USD. Poza sezonem można wynająć samochód na tydzień za mniej niż 300 usd.

Zdecydowanie zalecamy rezerwację samochodu z dużym wyprzedzeniem. Pojemność lokalnych wypożyczalni jest niewielka i zdarza się, że samochody są wyprzedane nawet na 2 miesiące.

Na Barbadosie należy jeździć po lewej stronie.

Szczegółowe informacje na temat poruszania się po wyspie można znaleźć w przewodniku po Barbadosie.

Biura wielu wypożyczalni samochodów można znaleźć po wyjściu z hali przylotów około 20 metrów w lewo.

.

Taksówki

Na lotnisku dostępne są tylko oficjalnie licencjonowane taksówki, które znajdują się tuż przy wyjściu z hali przylotów. Podejdź do stanowiska z cenami, a pracownik skieruje Cię do najbliższej taksówki. Chociaż samochody nie są wyposażone w liczniki, cenę poznasz z wyprzedzeniem dzięki wywieszonej tablicy z cenami.

Za taksówki można płacić wyłącznie gotówką, zarówno w dolarach barbadoskich, jak i amerykańskich.

Przykładowo za przejazd do centrum Bridgetown zapłacimy 74 bbd, do kurortów wokół Hastings i Rockley 67 bbd, a do Holetown 125 bbd.

.

Autobus i ZR

Możesz również skorzystać z transportu publicznego na lotnisko, który zapewniają konwencjonalne autobusy (niebieskie lub białe), minibusy (żółte z niebieskim paskiem) i "ZR", wspólne taksówki, które kursują na regularnej trasie. Mają one postać małych białych vanów z bordowym paskiem.

Autobusy, minibusy i współdzielone taksówki (ZR) zawsze kosztują 3,50 bbd za jeden przejazd, niezależnie od tego, czy jedziesz jeden przystanek, czy przez całą wyspę. Można płacić tylko gotówką i tylko w dolarach barbadoskich.

W przypadku zwykłych autobusów musisz mieć dokładną kwotę lub podróżować za wyższą opłatą. Wynika to z faktu, że pieniądze są wrzucane do skrzynki u kierowcy, który nie ma możliwości ich zwrotu. W przypadku minibusów i ZR niedokładna kwota podlega zwrotowi.

W przypadku współdzielonych taksówek (ZR) płatność jest dokonywana u kierowcy przy wyjściu lub u konduktora w żółtej koszuli podczas jazdy. Minibusy zazwyczaj mają konduktora (ponownie w żółtej koszulce), któremu płaci się podczas jazdy.

Przystanek autobusowy znajduje się przy głównej drodze, około 100 metrów od terminalu. Po wyjściu z hali przylotów należy minąć postój taksówek i przejść przez parking. Wiata autobusowa jest widoczna z terminalu. Kierunek do Bridgetown jest w lewo.

  • ZR - linia 3D kursuje autostradą nr 7 (przez Oistins, St. Lawrence, Worthing, Rockley, Hasting, Carlisle Bay) do terminalu Constitution River w Bridgetown. Kursuje w nieregularnych odstępach czasu (gdy jest pełny) od około 6:00 rano do północy, zwykle co najmniej raz na 15-30 minut.
  • Minibusy - wiele linii kursuje tą samą trasą co ZR linii 3D, z tą różnicą, że kursują one również z lotniska w kierunku Sam Lord's Castle lub Six Roads. Minibusy kursują również w nieregularnych odstępach czasu, zwykle co najmniej 1-2 razy na godzinę.
  • Autobusy - są to jedyne autobusy, które mają dokładne godziny odjazdu z terminali, ale kursują do/z lotniska tylko kilka razy dziennie, w szczególności linia 27 przez Bridgetown do Speightstown i linia 54C przez autostradę do Speightstown.

Szczegółowe informacje na temat podróżowania transportem publicznym można znaleźć w przewodniku turystycznym po Barbadosie.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.