Usługi na lotnisku Ateny

Akropol w Atenach

Dowiedz się, jakie usługi i udogodnienia są dostępne na lotnisku w Atenach. Gdzie najlepiej zjeść i gdzie zrobić zakupy?

Internet i Wi-Fi

DarmoweWi-Fi jest dostępne na całym lotnisku. Połącz się z siecią "ATH Free", która działa bezpłatnie w odstępach 60-minutowych. Możesz jednak zalogować się ponownie po upływie tego czasu i powtórzyć ten proces dowolną liczbę razy w ciągu pierwszych 24 godzin.

Jeśli korzystasz z karty SIM UE, możesz wykonywać połączenia i korzystać z danych w Grecji po takich samych cenach, jak w kraju ojczystym.

W przeciwnym razie możesz szybko i łatwo uzyskać kartę e-sim do transmisji danych na stronie airalo.com.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Atenach

Restauracje

Restauracje można znaleźć zarówno po stronie lądowej, jak i powietrznej (za strefą bezpieczeństwa). W ogólnodostępnej części terminalu można znaleźć na przykład Burger King lub Starbucks (odpowiednio na 2. i 1. piętrze), podczas gdy w strefie tranzytowej znajduje się więcej lokalnych restauracji i fast foodów.

Do popularnych sieci fast foodów należy Everest, gdzie można kupić napoje, kawę i wiele rodzajów kanapek. Oddziały te znajdują się na terenie całego lotniska.

Listę restauracji można znaleźć na stronie internetowej lotniska: aia.gr/restaurants-and-cafes.

Sklepy i supermarkety

Na lotnisku nie ma supermarketu sprzedającego ogólne artykuły spożywcze. Można jedynie skorzystać z kiosków WHSmith, które oferują ograniczony wybór napojów i przekąsek. Sklepy WHSmith znajdują się zarówno po stronie airside, jak i landside.

.

W hali przylotów znajduje się również apteka czynna w godzinach 6:00-24:00.

.

Sklepy bardziej ekskluzywnych marek odzieżowych, zegarków czy perfumerii, a także sklepy wolnocłowe, znajdują się głównie za strefą bezpieczeństwa.

.

Bankomaty

Bankomaty znajdują się głównie w części lądowej. Niestety, nie znajdziemy tu bankomatów bezprowizyjnych. Ceny wypłat kartami zagranicznymi w poszczególnych bankomatach są następujące:

  • Alpha Bank, Eurobank i HSBC - 2,50 eur
  • Pireaus Bank - 3 eur
  • Bankomat Euronet - 4 eur

.

Przechowalnia bagażu

Przechowalnia bagażu znajduje się na końcu terminalu przylotów w pobliżu bramki 1. Za przechowanie bagażu przez noc zapłacisz od 8 eur do 18 eur w zależności od wielkości walizki. Przechowalnia bagażu jest obsługiwana przez Care4bag.

.

Strefy dla palących

Strefy dla palaczy znajdują się we wszystkich częściach lotniska, w tym w strefie tranzytowej za punktami kontroli bezpieczeństwa.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.