Przesiadka na lotnisku Ateny

Akropol w Atenach

Lotnisko w Atenach korzysta tylko z jednego głównego terminalu (bramki A i B), do którego dołączony jest mniejszy terminal satelitarny (bramki C) na terenie lotniska. Jednak jedynym sposobem dotarcia do niego jest główny terminal.

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Atenach

  • GatesA - wszystkie odloty do krajów spoza strefy Schengen
  • BramyB - odloty do krajów strefy Schengen wszystkich linii lotniczych z wyjątkiem Ryanair
  • BramkaC - odloty do krajów strefy Schengen tylko liniami Ryanair, Wizz Air i Transavia.

Z terminalu głównego do terminalu satelitarnego (bramka C) prowadzi podziemny tunel o długości około 300 metrów z ruchomymi chodnikami.

Mapa terminal a jest dostępna na stronie internetowej lotniska: aia.gr/en/traveler.

Transfer między lotami

Gęsta sieć połączeń lotniczych w całej Grecji i krajach sąsiednich oznacza, że lotnisko służy również jako ważny punkt przesiadkowy.

Chociaż lotniska w Atenach mają tylko jeden terminal, transfery są w niektórych przypadkach dość myląco oznakowane.

  • Schengen -> Schengen (z wyjątkiem Ryanair): transfer odbywa się tylko w obrębie bramek B, jest dobrze oznakowany i bardzo prosty. Przesiadka między lotami w strefie Schengen zajmuje realistycznie około 5 minut od momentu wyjścia z samolotu do terminalu. Nie przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa ani kontrolę paszportową.
  • Schengen -> Non-Schengen: docierasz do bramki B (lub C), gdzie musisz przejść obok taśm bagażowych (jeśli przesiadasz się na jednym bilecie, nie musisz odbierać bagażu), przejść całą drogę na zewnątrz, a następnie wjechać windą na 1. poziom odlotów i przejść przez kontrolę paszportową i bezpieczeństwa do bramki A.
    Realny czas transferu to około 15-25 minut, w zależności od kolejki do odprawy.
  • Non-Schengen -> Schengen: wysiądziesz w strefie bramki A, gdzie musisz najpierw przejść przez kontrolę paszportową, minąć taśmy bagażowe i całkowicie wyjść. Nie musisz odbierać bagażu, jeśli przesiadasz się na jednym bilecie. Następnie należy udać się na 1. poziom odlotów i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa do bramki A (lub bramki C).

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.