Ateny Eleftherios Venizelos w pigułce

Akropol w Atenach

Najbardziej ruchliwe lotnisko w Grecji jest główną bazą dla Aegean Airlines, a Ryanair ma tu również małą bazę. Ateny są obsługiwane przez loty ze wszystkich głównych miast europejskich, ale istnieje również kilka tras z innych kontynentów. Gęsta sieć lotów w całej Grecji oznacza, że lotnisko służy również jako ważny punkt przesiadkowy.

Lotnisko w Atenach nosi oficjalną nazwę "Eleftherios Venizelos" na cześć byłego premiera Grecji.

Terminal znajduje się 34 km od centrum Aten.

Lotnisko w Atenach jest ważną bazą dla kilku linii lotniczych:

  • Aegean Airlines - rozbudowana siatka połączeń w całej Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie oraz, we współpracy z Olympic Air, w całej Grecji.
  • Sky Express - konkuruje z Aegean Airlines zwłaszcza na lotach do greckich miejsc docelowych, często oferując tańsze bilety.
  • Ryanair - oferuje loty z Aten do europejskich miejsc docelowych, takich jak Budapeszt, Bergamo, Londyn, Wiedeń, Katowice, Kraków, Malta, Rzym, Berlin i wiele innych.
  • Wizz Air - lata na trasach do Europy Wschodniej (np. do Budapesztu, Bukaresztu, Sofii czy Katowic), ale także do Abu Zabi
  • Volotea - zazwyczaj oferuje najtańsze loty z Aten na Kretę i Santorini, a także do Włoch, Francji i Chorwacji.

Ateny są obsługiwane przez wszystkie główne linie lotnicze z Europy i okolic, takie jak Lufthansa, British Airways, KLM, Turkish Airlines, El Al, Iberia i inne.

Bardzo tanie loty długodystansowe z Aten do Singapuru oferuje Scoot, podczas gdy Delta i United oferują inne loty długodystansowe do USA, a Qatar Airways i Emirates na Wschód.

Flag of Greece
ATH
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
15:06
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Ateny

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Ateny, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami: