Turkish Airlines odprawa

Turkish Airlines w Stambule

Możesz odprawić się na lot Turkish Airlines bezpłatnie przy stanowisku odprawy na lotnisku, ale możesz także odprawić się szybciej za pośrednictwem kiosków lub w zaciszu własnego domu za pomocą komputera lub telefonu.

Odprawa na lotnisku

Przed każdym lotem można odprawić się bezpośrednio przy stanowisku odprawy. Zwykle są one otwierane 3 godziny przed odlotem i zamykane 45 minut w przypadku lotów krajowych i 60 minut w przypadku lotów międzynarodowych.

Jeśli jednak nie masz bagażu rejestrowanego, szybciej i wygodniej jest odprawić się na jeden z poniższych sposobów.

Kioski do samodzielnej odprawy

Kioski samoobsługowe można znaleźć na lotnisku w Stambule i w innych miejscach. Użyj PNR (6-cyfrowego kodu) swojego biletu lub numeru biletu elektronicznego, aby znaleźć rezerwację, zeskanować paszporty i wydrukować karty pokładowe.

Następnie przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa bezpośrednio do bramki odlotu.

Odprawa online

Najwygodniejszym sposobem odprawy jest odprawa online. Na telefonie lub komputerze wejdź na stronę turkishairlines.com, kliknij Odprawa i wprowadź swoje nazwisko oraz kod PNR, który znajdziesz w wiadomości e-mail z rezerwacją biletu. Wystarczy kilka kliknięć, aby mieć bilet w telefonie i pokazać go na lotnisku.

Nadaj bagaż w celu szybkiej odprawy przy stanowiskach oznaczonych jako Baggage Drop-off.

Wybór miejsca

W niektórych przypadkach możesz mieć możliwość wyboru określonych miejsc podczas odprawy. Wszystko zależy od taryfy zakupionego biletu.

W najtańszej taryfie EcoFly można wybrać konkretne miejsce w samolocie za dodatkową opłatą. Wyboru miejsca można jednak dokonać tylko do 6 godzin przed odlotem, po tym czasie miejsce zostanie przydzielone automatycznie bez możliwości zakupu konkretnego miejsca.

W przypadku innych taryf za dodatkową opłatą można wykupić lepsze miejsca z przodu kabiny lub przy wyjściach awaryjnych. Między 6 a 1,5 godziny przed odlotem można bezpłatnie wybrać standardowe miejsce w samolocie.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.