Qatar Airways bagaż

Qatar Airways A320

Linie Qatar Airways zawsze wliczają bezpłatny bagaż podręczny i rejestrowany w cenę biletu. Zobacz poniżej, aby dowiedzieć się, jakie są limity i ograniczenia.

Bagaż podręczny

Każdy pasażer może wnieść na pokład łącznie 2 sztuki bagażu podręcznego - jeden duży bagaż podręczny i jedną mniejszą walizkę lub torebkę jako torbę osobistą. Wymiary i maksymalna waga bagażu podręcznego są następujące:

  • 50 x 37 x 25 cm i 7 kg

Pasażerowie klasy biznes lub pierwszej mogą zabrać dwa takie bagaże o łącznej wadze 15 kg. W przypadku zakupu biletów w Brazylii waga bagażu wynosi 10 kg.

Wymiary drugiego mniejszego bagażu podręcznego nie są określone. Zazwyczaj jest to torba o wymiarach około 40 x 30 x 20 cm.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżkę na booking.com

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany jest również zawsze przewożony bezpłatnie. Jedyną różnicą jest maksymalna liczba kilogramów, które można nadać, jak poniżej:

  • Klasa ekonomiczna - 25 kg
  • Klasa biznes - 40 kg
  • Klasa pierwsza - 50 kg

Nie ma znaczenia, ile walizek zostanie odprawionych. Powyższa waga jest łącznym limitem dla całego bagażu. Można więc nadać jedną lub 5 toreb. Jednak razem nie mogą one ważyć więcej niż waga podana na bilecie.

Z drugiej strony, w przypadku lotów do Ameryki Północnej lub Afryki stosowana jest koncepcja sztuk bagażu. Cena biletu obejmuje standardowo 2 sztuki bagażu o wadze 23 kg każda.

Wymiary bagażu rejestrowanego to maksymalnie 158 cm (suma wysokości, długości i szerokości).

W przypadku nadwagi pobierana jest opłata w wysokości ok. 40 usd za 1 kg ponad dozwolony limit.

Wózki dziecięce

Wózki dziecięce są odprawiane bezpłatnie dla wszystkich dzieci, które ich potrzebują.

Dzieci w wieku do 2 lat mają prawo do przewozu 1 sztuki bagażu o maksymalnej wadze 23 kg. Dzieci podróżujące w taryfie dziecięcej mają taki sam limit bagażu jak dorośli.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.