easyJet opóźnione i odwołane loty

easyJet

EasyJet jest jedną z największych linii lotniczych w Europie, dlatego logiczne jest, że szczególnie w sezonie letnim może uniknąć opóźnień lub odwołań lotów. W takich przypadkach podróżni są chronieni przez rozporządzenie UE nr 261, które gwarantuje prawa pasażerów, w tym możliwe odszkodowanie w wysokości do 600 euro na osobę.

Uzyskaj odszkodowanie z easyJet

Odszkodowanie dotyczy wszystkich lotów obsługiwanych przez easyJet.

Opóźniony lot z easyJet

W przypadku opóźnionych lotów prawa pasażera zaczynają obowiązywać w przypadku opóźnień dłuższych niż 2 godziny. W takim przypadku pasażerowi przysługuje poczęstunek. W zależności od lotniska, linia lotnicza zapewni voucher gotówkowy na zakup żywności lub voucher do określonej restauracji na zakup kanapki i wody.

W przypadku opóźnień przekraczających jedną godzinę w ciągu nocy, pasażer ma również prawo do hotelu wraz z posiłkami i odbiorem z lotniska. Jednak takie opóźnienia nie zdarzają się zbyt często w przypadku easyJet.

Jeśli dotrzesz do miejsca docelowego z opóźnieniem wynoszącym 3 godziny lub więcej, możesz również ubiegać się o odszkodowanie finansowe. Należy jednak pamiętać, że linia lotnicza musi być odpowiedzialna za opóźnienie. Nie obejmuje to nadzwyczajnych okoliczności, takich jak strajk kontrolerów ruchu lotniczego, strajk personelu lotniska lub pogoda.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR
ponad 3 500 km 4h+ 600 eur

O odszkodowanie można ubiegać się bezpośrednio na stronie easyjet.com/claim/eu261 lub za pośrednictwem wyspecjalizowanych agencji, które pobierają około jednej czwartej kwoty odszkodowania. Wynika to z faktu, że linie lotnicze często nie odpowiadają na roszczenia lub wymyślają wymówki i oferują obniżone odszkodowanie.

Uzyskaj odszkodowanie od easyJet

Odwołany lot liniami easyJet

EasyJet nie odwołuje lotów zbyt często, a jeśli już to robi, to przed upływem 14-dniowego terminu, w którym pasażer nie jest objęty prawami pasażera UE 261. W takim przypadku pasażer ma prawo do zwrotu kosztów lub bezpłatnej zmiany lotu na inny.

Jeśli jednak Twój lot zostanie odwołany na 13 lub mniej dni przed odlotem, będziesz również uprawniony do rekompensaty finansowej w wysokości do 600 euro w zależności od odległości podanych w powyższej tabeli.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.