easyJet bagaż

easyJet

Limity bagażu w liniach easyJet zależą od dodatkowych usług wykupionych do samego biletu. Każdemu pasażerowi przysługuje niewielki limit bagażu podręcznego w ramach taryfy podstawowej.

Limit bagażu podręcznego

Pasażerom przysługuje bezpłatnie 1 sztuka bagażu podręcznego o następujących wymiarach na każdy bilet:

  • 45 x 36 x 20 cm

Limit wagowy dla tego bagażu wynosi 15 kg. Jednak na lotniskach nie spotkasz się z dużą kontrolą wagi. Wręcz przeciwnie, bardzo powszechne jest mierzenie rozmiaru za pomocą klatek bagażowych przy bramkach odlotów.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżkę na booking.com

Większy bagaż podręczny

Pasażerowie korzystający z taryfy FLEXI lub ci, którzy wykupili usługę dużego bagażu podręcznego, mogą mieć większy bagaż podręczny oprócz małego bagażu podręcznego. W takim przypadku przysługują 2 sztuki bagażu o następujących wymiarach:

  • 45 x 36 x 20 cm
  • 56 x 45 x 25 cm

Podróżni z opłaconym członkostwem easyJet PLUS mają również prawo do drugiej większej torby.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany można wykupić w easyJet podczas procesu rezerwacji lub w zakładce Zarządzaj rezerwacją przed odprawą.

Obowiązują limity wagowe 15 kg, 23 kg, 26 kg, 29 kg i 32 kg.

Cena bagażu zależy od odległości lotu i wagi. Zazwyczaj za bagaż o wadze 23 kg trzeba zapłacić 40 EUR za lot.

Bagaż można nadać na lotnisku do 40 minut przed odlotem. Jednak w przypadku wybranych lotów stanowiska odprawy są zamykane już na 60 minut przed odlotem, np. w Londynie Gatwick lub Paryżu CDG.

Nasza rada: jeśli oprócz bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg będziesz kupować wybrane miejsca, warto kupić taryfę Essentials.

Wózki dla dzieci

EasyJet zezwala na bezpłatny przewóz nie tylko samego wózka, ale łącznie 2 sztuk w luku bagażowym. Jeśli podróżujesz z małymi dziećmi, masz prawo do przewozu 2 przedmiotów z tej listy:

  • wózek spacerowy (składany lub nieskładany)
  • łóżeczko turystyczne
  • fotelik samochodowy
  • fotelik podwyższający
  • nosidełko na plecy.

Przedmioty te można odprawić bezpłatnie na stanowisku odprawy na lotnisku.

Zwierzęta na pokładzie

EasyJet nie zezwala na przewożenie zwierząt domowych (psów, kotów, papug itp.) na pokładzie ani w luku bagażowym. Jedynym wyjątkiem są psy asystujące.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.