Air Baltic bagaż

Air Baltic - De Havilland DHC-4

Wszyscy pasażerowie AirBaltic są uprawnieni do bezpłatnego przewozu co najmniej dwóch sztuk bagażu podręcznego o łącznym limicie 8 kg. Jeśli potrzebujesz więcej bagażu lub wyższego limitu, musisz wykupić dodatkowe usługi.

Uproszczony limit bagażu przedstawiono w poniższej tabeli:

Klasa Przedmiot osobisty Bagaż podręczny Bagaż rejestrowany
Green 1 sztuka 1 szt. -
Plus / Classic 1 sztuka 1 sztuka 23 kg
Business 1 sztuka 2 sztuki 2x 23 kg
Dzieci do 2 lat - - 10 kg

Bagaż podręczny

Na pokład samolotu zawsze można zabrać bezpłatnie 2 sztuki bagażu podręcznego w następujących rozmiarach:

  • Bagaż podręczny - 55 x 40 x 23 cm
  • Przedmioty osobiste - 40 x 30 x 10 cm

Obie sztuki bagażu mają łączny limit wagi 8 kg. Linie lotnicze zezwalają na zwiększenie wagi do 12 kg za niewielką opłatą.

Wciąż szukasz hotelu? Sprawdź zniżki na Booking.com

Jeśli nie spełniasz jednego z powyższych limitów, przy wejściu na pokład samolotu zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 75 euro.

Bagaż rejestrowany

Bilet może obejmować bagaż rejestrowany lub nie. Zależy to od taryfy, w której został zakupiony bilet:

  • Green - nie obejmuje bagażu
  • Green plus / Classic - 1 bezpłatna sztuka bagażu
  • Business / Business Light - 2 sztuki bezpłatnego bagażu

Jednak w najtańszej taryfie Green można bez problemu dokupić bagaż rejestrowany. Jego cena wynosi 20 EUR przy zakupie wraz z biletem, 25 EUR w systemie zarządzania rezerwacjami i 75 EUR na lotnisku.

Maksymalne dozwolone wymiary są następujące:

  • 100 x 80 x 50 cm i 23 kg.

AirBaltic dopuszcza również bagaż cięższy niż 23 kg, ale nigdy cięższy niż 32 kg. Za każdą sztukę bagażu pobierana jest opłata w wysokości 60 EUR, niezależnie od tego, o ile kilogramów przekroczony został limit wagowy.

Bagaż ponadwymiarowy przekraczający dozwolony limit 100 x 80 x 50 cm jest przewożony za opłatą 75 eur. Jeśli bagaż jest ponadwymiarowy i cięższy niż 23 kg, obowiązuje opłata 135 eur.

Wózki dla dzieci

Jeśli lecisz z małymi dziećmi, masz prawo do bezpłatnego wózka, fotelika samochodowego lub łóżeczka turystycznego. Wózek należy odprawić przy stanowisku odprawy i oddać przy wejściu na pokład samolotu.

Dzieci poniżej 2 roku życia mają prawo do bezpłatnego przewozu bagażu rejestrowanego o wadze do 10 kg. Jeśli masz bagaż rejestrowany jako osoba dorosła, możesz zsumować wagi i odprawić jedną walizkę o wadze do 32 kg.

Zwierzęta na pokładzie

AirBaltic umożliwia podróżowanie ze zwierzęciem. Na pokład można zabrać kota, psa lub inne mniejsze zwierzę w szczelnie zamkniętej klatce, która pasuje do wymiarów bagażu podręcznego.

Limit wynosi 55 x 40 x 23 cm i 12 kg dla zwierzęcia i skrzynki razem. Opłata wynosi 70 EUR za lot.

Większe zwierzęta mogą być przewożone w luku bagażowym. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie airbaltic.com/travelling-with-pets.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.