Zakynthos
Lotnisko Zakynthos

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Zakynthos Airport

Dojazd z lotniska Zakynthos

Krystof Hajek zaktualizowany 30. 9. 2023

Jeśli przylatujesz na Zakynthos w ramach wycieczki wykupionej za pośrednictwem biura podróży, w hali przylotów spotkasz się z delegatem i bezpłatnym autobusem, który zabierze Cię bezpośrednio do hotelu.

Ale jak dostać się z lotniska na własną rękę?

Wynajmij samochód

Ponieważ autobusem nie dojedziesz nigdzie poza miastami i ominą Cię najlepsze części wyspy, zdecydowanie zalecamy wynajęcie samochodu na cały pobyt.

W terminalu działa wiele wypożyczalni samochodów, w tym duże międzynarodowe firmy.

Ceny za tygodniowy wynajem w szczycie sezonu zaczynają się od 330 euro. Ze względu na ograniczone możliwości wypożyczalni samochodów zalecamy rezerwację z co najmniej 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Autobusy KTEL

Z dworca autobusowego w mieście Zakynthos regularnie kursują autobusy do terminalu, z którego można dojechać do większych miejscowości.

Rozkład jazdy nie odpowiada godzinom lotów, a autobusy kursują tylko 4 razy dziennie poza sezonem i 6-7 razy dziennie w okresie letnim.

W niedziele autobusy nie kursują w ogóle.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: ktel-zakynthos.gr/en. Podróż między lotniskiem a dworcem autobusowym Zakynthos trwa 10 minut.

Bilet za 2,20 EUR można kupić gotówką u kierowcy.

Tanie hotele na Zakynthos

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.