Wodny zamek w Trokach
Lotnisko Wilno

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Wilno Airport

Przesiadka na lotnisku Wilno

Krystof Hajek zaktualizowany 27. 3. 2024

Lotnisko jest obsługiwane przez jeden mały i raczej ciasny terminal z bardzo ciekawą architekturą zewnętrzną i wewnętrznym projektem hali przylotów, która przypomina zdobione radzieckie stacje kolejowe.

Sekcja po kontroli bezpieczeństwa jest nowoczesna z kilkoma pomostami do wsiadania bezpośrednio do samolotu. Odległości są bardzo krótkie, a całe lotnisko można pokonać w 5 minut.

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska w Wilnie

Kontrole paszportowe i bezpieczeństwa przebiegają sprawnie, a w kolejce czeka się zwykle tylko 5-10 minut. Litwa należy również do strefy Schengen, więc większość lotów do/z Europy nie podlega kontroli paszportowej.

Trwa budowa nowego terminalu odlotów bezpośrednio połączonego z istniejącym terminalem, który stanie się halą przylotów. Powinien on zostać otwarty w 2025 roku.

Mapę lotniska można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: vilnius-airport.lt/terminal-map.

Transfer między lotami

Lotnisko w Wilnie nie jest lotniskiem węzłowym, ale ma możliwość bezpośredniego transferu między samolotami przez strefę tranzytową.

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla pasażerów, którzy mają już kartę pokładową na lot łączony i podróżują tylko z bagażem podręcznym.

Rzeczywisty czas transferu między lotami w tym przypadku wynosi około 10 minut w przypadku transferów między dwoma lotami Schengen i około 30 minut w przypadku konieczności przejścia przez kontrolę paszportową.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.