Wiedeń
Lotnisko Wiedeń

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Wiedeń Airport

Parking na lotnisku Wiedeń

Krystof Hajek zaktualizowany 29. 11. 2023

Wybierasz się w podróż samochodem i szukasz miejsca do zaparkowania na lotnisku w Wiedniu?

Parking długoterminowy

Decydując się na dojazd samochodem na lotnisko, możemy skorzystać z oficjalnego parkingu lotniskowego z rezerwacją online. Standardowe ceny wahają się od 80 eur do 100 eur za tydzień.

Najtańszy bezpieczny parking Parktiger znajduje się w Schwechat i jest dostępny za 5,99 eur za dzień (+ zastosuj kod promocyjny PARKTIGER10, aby uzyskać 10% zniżki). Zarezerwuj online na Parktiger.at. W przeciwieństwie do innych (i znacznie droższych) parkingów, nie oferuje on transferu do terminalu - kosztuje to 14 eur.

Zamiast tego skorzystaj z pociągu, stacja znajduje się zaledwie 100 metrów od parkingu. Bilet w jedną stronę kosztuje 2 eur, pociągi kursują co 10-20 minut. Pierwszy pociąg w kierunku lotniska odjeżdża ze Schwechat o 4:36 (do 5:06 w weekendy i święta), ostatni o 0:06. W przeciwnym kierunku z lotniska pierwszy pociąg odjeżdża o 4:42, a ostatni o 0:18.

Inne opcje pod względem ceny w stosunku do bliskości lotniska to prywatne parkingi. Należą do nich Panda Parken, ze stawkami 59 euro za tydzień (rezerwacja na pandaparken.at), Holiday Parking (rezerwacja na holidayparking.at) lub parking Mazur w pobliżu autostrady, który zapewnia bezpłatny transfer do terminalu, z cenami zaczynającymi się od 70 euro za tydzień. Rezerwacji można dokonać na stronie Mazur.at.

Alternatywnie można zaparkować na wiedeńskich parkingach P+R w pobliżu stacji metra (Erdberg, Leopoldau). Dzienny parking kosztuje 3,60 euro, a tygodniowy 18,30 euro. Najdogodniejszym parkingiem jest Leopoldau, z którego kursują bezpośrednie pociągi S7 na lotnisko. Parkingi te są zadaszone.

Podróżując z Bratysławy można bezpłatnie zaparkować samochód na niestrzeżonym parkingu P+R Wolfsthal tuż za granicą, skąd od 3:55 kursuje bezpośrednia linia S-Bahn S7 na lotnisko. Bilet kosztuje 9,90 €.

Parking krótkoterminowy

Odbierając lub wysadzając krewnych lub przyjaciół, skorzystaj z rampy na poziom odlotów, gdzie możesz zatrzymać się na maksymalnie 10 minut bezpłatnie . Jeśli chcesz pożegnać się na dłużej, zaparkuj bezpośrednio przed terminalami na parkingu K3 w cenie 5 EUR za godzinę lub na parkingu C, oddalonym o około 10 minut spacerem, w cenie 3,90 EUR za godzinę. Parkingi 3 (przy terminalu 1/1A) i 4 (przy terminalu 3) kosztują odpowiednio 4,70 eur za godzinę.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.