Przesiadka na lotnisku Wenecja

Wenecja

Lotnisko Wenecja Marco Polo obsługuje tylko jeden terminal wspólny dla wszystkich odlotów i przylotów. Lotnisko jest dobrze rozplanowane, ale ciasne i często z dużymi tłumami.

Jednak odprawa biletowo-bagażowa, kontrola bezpieczeństwa i kontrola paszportowa mają wystarczającą przepustowość i rzadko tworzą się długie kolejki.

W szczególności za kontrolą bezpieczeństwa występuje poważny niedobór miejsc siedzących, co zmusza pasażerów do zajęcia miejsca w jednej z restauracji.

Zobacz hotele w Wenecji

Strefa przylotów znajduje się na parterze. Stanowiska odprawy znajdują się na parterze po prawej stronie (na przykład easyJet, amerykańskie linie lotnicze, Emirates), a niektóre stanowiska znajdują się na 1. piętrze.

.

Punkty kontroli bezpieczeństwa znajdują się na 1. piętrze. Po lewej stronie znajduje się punkt kontroli bezpieczeństwa przeznaczony tylko dla bezpośrednich lotów do USA (bez przesiadek), po prawej punkt kontroli bezpieczeństwa wspólny dla wszystkich innych lotów.

.

Kontrola paszportowa dzieląca terminal na Schengen i non-Schengen znajduje się za punktem kontroli bezpieczeństwa.

Mapę terminala można pobrać z oficjalnej strony lotniska.

.

Przesiadki

Chociaż lotnisko w Wenecji nie jest zbyt częstym punktem przesiadkowym, jeśli już się tu przesiadasz, jest to bardzo proste.

Jeśli masz gwarantowaną przesiadkę wykupioną na jednym bilecie lub jeśli przesiadasz się na własną rękę, ale bez bagażu rejestrowanego, nie musisz w ogóle opuszczać strefy tranzytowej. Wystarczy kierować się znakami "Connecting Flights".

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.