Tuluza
Lotnisko Tuluza Blagnac

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Tuluza Airport

Przesiadka na lotnisku Tuluza

David Eiselt zaktualizowany 12. 9. 2023

Kompaktowy i dobrze zorganizowany kompleks lotniska ma jeden terminal podzielony na cztery połączone ze sobą hale: A, B, C, D. W każdej hali odprawiane są różne linie lotnicze:

  • Hala A - Air Arabia (niektóre loty) i loty czarterowe
  • Hala B - Air Algérie, Air Arabia, Nouvelair, Royal Air Maroc, Ryanair, Tunisair
  • Hala C - Aegean Airlines, Aer Lingus, Air Canada, Air Transat, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Iberia, Lufthansa, TAP, Turkish Airlines, Twin Jet, Volotea
  • Hala D - Air Corsica, Air France, KLM, Transavia

Tanie hotele w pobliżu lotniska w Tuluzie

Punkt kontroli bezpieczeństwa zawsze prowadzi do centralnej strefy tranzytowej. Niektóre bramki są swobodnie dostępne (odloty do strefy Schengen), niektóre są po kontroli paszportowej.

Mapę lotniska można znaleźć na stronie: toulouse.aeroport.fr/find-your-way

Transfer między lotami

Lotnisko w Tuluzie nie jest typowym węzłem przesiadkowym i dlatego nie posiada strefy tranzytowej dla pasażerów przesiadkowych.

W każdym przypadku musisz opuścić strefę tranzytową, wyjść i wrócić przez kontrolę bezpieczeństwa. Łącznie procedura ta może potrwać do 1 godziny ze względu na możliwe dłuższe kolejki.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.