Przesiadka na lotnisku Toronto Pearson

Toronto

Lotnisko posiada dwa terminale - 1 i 3. Terminal 1 jest jednym z największych na świecie i obsługuje głównie Air Canada i inne linie lotnicze Star Alliance. Szczegółowy podział linii lotniczych według terminali:

  • Terminal 1 (gates D, E, F): Air Canada, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Emirates, Eurowings, LOT, Lufthansa, Lynx Air, SAS, Swiss, TAP, Turkish Airlines, United
  • Terminal 3 (gates A, B, C): Aer Lingus, Air France, Air Transat, American Airlines, British Airways, Canada Jetlines, Condor, Delta Air Lines, Flair, Icelandair, KLM, Porter Airlines, Qatar Airways, Swoop, Virgin Atlantic, Westjet

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska YYZ

Transfer między terminalami

Transfer między terminalami nie jest możliwy przez strefę tranzytową, oba budynki są połączone bezpłatnym automatycznym pociągiem, który kursuje 24 godziny na dobę. Jeśli jednak masz loty z przesiadką w ramach jednej rezerwacji, transfer między terminalami nie jest typowy. Zawsze będziesz przenoszony w obrębie jednego terminalu, co jest bardzo jasne.

Istnieje bezpłatny automatyczny pociąg "Terminal Link", który kursuje między terminalami, ale zawsze musisz wyjść na zewnątrz i podążać za znakami "Terminal 1" lub "Terminal 3". Pociąg kursuje 24 godziny na dobę w odstępach 2-5 minut, a przejazd między terminalami zajmuje 2 minuty.

.

Przesiadka między lotami

W Toronto, jeśli masz wykupiony transfer w ramach jednej rezerwacji, w zdecydowanej większości przypadków będziesz przesiadać się tylko w obrębie jednego terminala.

Przejrzysty przegląd informacji o przesiadkach można znaleźć na stronie internetowej lotniska: torontopearson.com/en/connections.

Czy muszę przejść przez kontrolę imigracyjną i odebrać bagaż?

Kanadyjskie lotniska, w przeciwieństwie do tych w USA, mają oddzielną strefę tranzytową. Jeśli przesiadasz się w Toronto w ramach jednej rezerwacji, Twoja linia lotnicza prawdopodobnie odprawi Twój bagaż do miejsca docelowego, więc nie musisz w ogóle wjeżdżać do Kanady - pozostajesz w strefie tranzytowej.

Oczywiście ma to zastosowanie tylko w przypadku przesiadki z lotu międzynarodowego na lot międzynarodowy. Jeśli przesiadasz się na lot krajowy w Kanadzie, musisz przejść przez imigrację. Linie lotnicze mogą jednak wysłać bagaż do miejsca docelowego, ale zawsze jest to kwestia indywidualna.

W przypadku przesiadki z lotu międzynarodowego na lot krajowy należy zawsze odebrać bagaż i ponownie go nadać.

Na lotnisku w Toronto znajduje się wcześniejszy punkt kontroli imigracyjnej w USA, więc jeśli przesiadasz się w Toronto na lot do USA, nie będziesz musiał przechodzić przez kontrolę imigracyjną po przybyciu do USA.

Czy potrzebuję eTA?

Nawet jeśli przesiadasz się tylko z lotu międzynarodowego na lot międzynarodowy, musisz uzyskać eTA, aby wjechać do Kanady. Można to zrobić wygodnie online za opłatą w 7 cad.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.