Dojazd z lotniska Tirana

Tirana

Lotnisko jest obsługiwane przez autobusy z centrum Tirany i innych albańskich miast.

Wynajem samochodu

Jeśli wybierasz się do Albanii z zamiarem podróżowania po kraju, wynajęcie samochodu będzie zdecydowanie najwygodniejszym sposobem, jeśli chcesz złapać jak najwięcej rzeczy i nie być zależnym od bardzo specyficznego i długiego międzymiastowego transportu autobusowego.

Na lotnisku w Tiranie działa wiele wypożyczalni samochodów, od lokalnych po duże międzynarodowe firmy.

Porównaj ceny wynajmu samochodów jednym kliknięciem

Ceny różnią się znacznie w zależności od sezonu. Latem można zapłacić 73 eur za dzień, podczas gdy w pozostałej części roku od 29 eur.

Autobusy

Jeśli podróżujesz w celach turystycznych lub chcesz poruszać się po Albanii transportem lokalnym, korzystaj tylko z autobusów do/z lotniska.

Przystanek wszystkich autobusów znajduje się około 150 metrów od wyjścia z hali przylotów. Mijasz KFC po prawej stronie i idziesz spokojnie wzdłuż parkingu do końca, gdzie zawsze stoi kilka autobusów lub samochodów dostawczych, zwykle ze znakiem z nazwą miejsca docelowego za przednią szybą.

Do centrum Tirany

Autobusy do centrum kursują raz na godzinę o XX:00. Linia autobusowa nie jest oznaczona żadnym numerem, a jedynie znakiem z napisem "Lotnisko" lub "Tirana". Przystanek dla wsiadających znajduje się w centrum, na tyłach budynku opery. Dokładną lokalizację przystanku można znaleźć na stronie google.com/maps.

Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej luna.al.

Bilet kosztuje 400 all i kupuje się go u konduktora w autobusie. Spokojnie wsiądź do stojącego autobusu, zawsze zostaniesz skierowany do tego, który jedzie pierwszy. Gdy autobus ruszy, konduktor przechodzi przez autobus i zbiera pieniądze. Możesz zapłacić gotówką w albańskich lekach (400), w euro (4 €) lub kartą.

Bilet można również kupić online na stronie internetowej book.distribusion.com w cenie 4 euro.

  • Czas podróży - 30 minut
  • Częstotliwość - co godzinę, zawsze o xx:00
  • Pierwsze i ostatnie połączenie - autobusy kursują 24/7 w obu kierunkach

Interwał i godziny są takie same w dni powszednie i weekendy. Autobus z lotniska do centrum miasta kursuje bez zatrzymywania się na innych przystankach.

Do Durrës

Bezpośrednio z lotniska można również dotrzeć do największego nadmorskiego miasta Albanii o nazwie Durrës.

Autobusy kursują jednak tylko 7 razy dziennie. Bilety kosztują 600 all lub 6 eur. Euro jest powszechnie akceptowaną walutą.

Do Vlorë

Bezpośrednie autobusy/mikrobusy do największego kurortu Albanii kursują 6 razy dziennie (szczegółowe godziny można znaleźć na stronie internetowej lotniska ). Bilet kosztuje 1 000 all, a podróż trwa około 2 i ćwierć godziny.

Taksówka

Taksówki są najwygodniejszym środkiem transportu, chyba że zatrzymujesz się w samym centrum, ponieważ autobus lotniskowy nie zatrzymuje się nigdzie po drodze.

W Tiranie nie ma wspólnych usług taksówkarskich, takich jak Uber czy Bolt, ale regularne taksówki są obfite na lotnisku i w mieście. Podróż do centrum Tirany powinna kosztować około 2 500 euro.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.