Dojazd z lotniska Sydney

Sydney

Najszybszy sposób dotarcia do centrum Sydney to 19,48 aud pociągiem T8. Trasy autobusowe są również dostępne w niższych cenach, na przykład do Coogee Beach.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się dokładnie, dokąd jeżdżą autobusy, jak zapłacić za bilet i ile kosztują taksówki lub wynajem samochodu.

10 najlepszych hoteli w Sydney

Pociąg T8

Do centrum Sydney, Dworca Centralnego i Circular Quay można dojechać pociągiem T8. Oficjalne informacje na temat tego połączenia można znaleźć na stronie internetowej: airportlink.com.au.

Pociąg zatrzymuje się na podziemnych stacjach pod terminalami International Terminal 1 oraz National Terminal 2 i 3 (stacja wspólna dla obu terminali).

Taryfy i bilety

Najłatwiejszym sposobem płacenia za bilety jest użycie własnej karty Visa, Mastercard lub American Express. Ta metoda ma takie same ceny i zalety (np. dzienny limit opłat) jak wcześniej powszechnie używana karta transportowa Opal.

Obecnie nie opłaca się kupować karty Opal, ale nadal jest to możliwe. W kasie biletowej można zakupić kartę, na którą ładuje się dowolną kwotę (co najmniej 35 aud), która będzie doładowywana stopniowo.

Cena biletów na lotnisko jest wyższa niż na inne stacje. Za dowóz/odbiór na stacjach lotniskowych pobierana jest dodatkowa opłata.

Cena różni się w zależności od pory dnia. Następujące okresy dnia roboczego są liczone jako Peak Hours: 6:30-10:00 i 15:00-19:00. Weekendy i święta państwowe są liczone jako poza szczytem przez cały dzień.

Peak Hours Off Peak
Green Square 14,78 aud 13,58 aud
Centralny 20,68 aud 19,48 AUD
Circuar Quay, Muzeum, Ratusz,
Martin Place, St. James, Milsons Point
21,65 aud 20,15 AUD

Aby uzyskać aktualną cenę, skorzystaj z wyszukiwarki transportu w Sydney: transportnsw.info.

Rozkład jazdy i trasa

Pociąg T8 jedzie do centrum miasta, ale także w drugą stronę z lotniska w kierunku zachodnich przedmieść. Należy więc zwracać uwagę na oznakowanie i właściwy peron.

 • Częstotliwość - od 7 do 15 minut
 • Czas podróży - 21 minut do Circular Quay; 13 minut do Dworca Centralnego (2 minuty krócej z terminalu krajowego)
 • Ostatni pociąg z terminalu międzynarodowego - 23:57 (0:57 w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, 23:42 w nocy z niedzieli na poniedziałek)
 • Pierwszy pociąg z Dworca Centralnego - 4:20 (4:55 w weekendy)
 • Wyszukiwanie połączeń: transportnsw.info

Hotele przy dworcach kolejowych

Wygodnie zarezerwuj hotel tuż przy stacji kolejowej T8, aby nie musieć szukać zakwaterowania po przyjeździe.

Autobusy

Na lotnisko kursują również dwie linie autobusowe. Przystanki znajdują się przed terminalami 1 i 3 i są wyraźnie oznaczone literą "B" na niebieskim tle.

Za przejazd autobusem można również zapłacić własną kartą zbliżeniową (lub kartą Opal Card). Kartę przykłada się do czytnika podczas wsiadania i wysiadania. Również w autobusach istnieje zróżnicowanie opłat w zależności od czasu (szczyt i poza szczytem), patrz szczegóły powyżej w opisie pociągu.

 • Linia 350 - kursuje tylko z Terminalu 3 bezpośrednio na wschód do Maroubra Beach, Coogee i kończy na stacji metra Bondi Junction, gdzie można przesiąść się do autobusu 333 w kierunku Bondi Beach.
  • Cena poza godzinami szczytu - 2,90 AUD
  • Cena w godzinach szczytu - 4,15 AUD
  • Częstotliwość - od 6 do 10 minut
  • Czas podróży do plaży Coogee - 65 minut
  • Godziny kursowania - od 4:15 do 12:47.
  • Rozkład jazdy: transportnsw.info/routes/350
 • Linia 420 - autobus zatrzymuje się przed terminalami 1 i 3 i kursuje do takich miejsc jak stacja kolejowa Mascot (gdzie podróż do centrum jest tańsza niż z lotniska) lub do dzielnic w zachodniej części Sydney.
  • Cena poza godzinami szczytu - od 2,24 aud do 2,90 aud
  • Cena w godzinach szczytu - od 3,20 aud do 4,15 aud w zależności od odległości
  • Częstotliwość - 15 minut (od 20 do 40 minut w weekendy)
  • Godziny pracy - od 4:55 do 23:44
  • Rozkład jazdy: transportnsw.info/routes/420

Autobus nocny

Usługi nocne są świadczone przez autobus N20 z centrum miasta (stacje Town Hall i Central). Ze stacji Town Hall autobusy odjeżdżają co godzinę od 1:00 do 4:00, a z lotniska do centrum miasta co godzinę od 0:25 do 4:25, zobacz aktualny rozkład jazdy i mapę przystanków: transportnsw.info/routes/n20.

Linia zatrzymuje się tylko przy Międzynarodowym Terminalu 1. Opłata za przejazd z centrum miasta wynosi 2,90 AUD.

WSKAZÓWKA! Do centrum miasta taniej...

Jeśli nie chcesz płacić wysokiej ceny za bilet kolejowy, w którym płacisz tylko dopłatę za korzystanie ze stacji lotniskowej, możesz dostać się do centrum miasta znacznie taniej z 1 przesiadką.

Z obu terminali można dojechać autobusem 420 do końcowego przystanku w Mascot, gdzie należy przesiąść się do pociągu T8 w kierunku centrum. Nie ma jednak dopłaty lotniskowej z/do stacji Mascot.

 • Cena całkowita Off-Peak - 5,04 AUD
 • Cena całkowita Peak-Hours - 7,20 AUD
 • Całkowity czas podróży - około 40 minut

Mapa transportu publicznego

Zobacz przejrzystą mapę połączeń kolejowych i autobusowych obsługujących lotnisko Kingsford Smith w Sydney.

.

Taksówka, Uber

Aby najwygodniej dostać się bezpośrednio do hotelu, skorzystaj z licznych taksówek lub bardzo popularnej aplikacji mobilnej Uber, która świetnie sprawdza się w Sydney.

Zwykle Uber ma niższe stawki niż tradycyjne taksówki, ale cena waha się w jednostkach dolarów.

Ponieważ terminale krajowe 2/3 znajdują się bliżej centrum, cena jest niższa niż z terminalu międzynarodowego 1. Ceny są obliczane na podstawie odległości i czasu podróży, więc w godzinach szczytu, gdy są większe kolejki, cena jest wyższa.

Orientacyjne ceny są następujące:

 • Circular Quay (Opera) – 60 aud z terminalu 1 lub 52 aud z terminali 2/3
 • Bondi Beach – 55 aud z Terminalu 1 lub 47 aud z Terminali 2/3

Wynajem samochodu

Jeśli wybierasz się prosto z lotniska poza Sydney na wycieczkę po Australii, wynajmij samochód bezpośrednio w terminalu, gdzie znajduje się wiele oddziałów wypożyczalni samochodów znanych i lokalnych marek.

Ceny tygodniowego wynajmu zaczynają się od 280 aud.

Porównaj ceny - zarezerwuj samochód

Wypożyczalnie samochodów mają swoje stoiska na parkingach naprzeciwko wszystkich terminali.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.