Dojazd z lotniska Święty Bartłomiej

Lotnisko SBH

Na wyspie St Bartholomew's Island nie ma transportu publicznego.

Z lotniska można dotrzeć do celu pieszo, taksówką lub wynajętym samochodem.

Znajdź ceny hoteli na St. Bartholomew

Wynajem samochodu

Podróż samochodem najlepiej sprawdza się w przypadku dłuższych pobytów. Wyspa jest bardzo pagórkowata, a taksówki mogą nie być dostępne we wszystkich obszarach.

W terminalu znajdują się stanowiska wielu firm wynajmujących samochody, takich jak Hertz, Sixt, Avis i National.

.

Ponieważ wypożyczalnie tutaj są małe i mają ograniczoną liczbę samochodów, zawsze rezerwuj co najmniej 3 miesiące przed podróżą. W takim przypadku można również uzyskać dość przyjazne stawki od 300 euro za tydzień.

Znajdź ceny hoteli w St. Bartholomew

Taksówki

Na wyspie nie działają żadne znane mobilne aplikacje taksówkarskie, ale przed terminalem zawsze czeka mnóstwo oficjalnych taksówek.

Opłata za przejazd taksówką z lotniska do Gustavii wynosi 15 EUR, a do kurortów Cul-de-Sac na wschodzie wyspy 25 EUR.

.

Pieszo

Jeśli odwiedzasz St Bartholomew's tylko na jeden dzień, doskonale poradzisz sobie na własnych nogach.

Jedna z najpiękniejszych plaż, nad którą czasami lądują samoloty, znajduje się zaledwie 600 metrów od lotniska, wzdłuż ścieżki dla pieszych.

Do głównego miasta Gustavia trzeba iść przez chwilę drogą, ale pobocze jest wystarczająco szerokie i bezpieczne, a odległość wynosi niecałe 2 km. Najlepszym sposobem jest wybranie drogi na rondzie po lewej stronie (mapa trasy na stronie en.mapy.cz).

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.