Port lotniczy St. Barthelémy Gustaf III w pigułce

Lotnisko SBH

Lotnisko na karaibskiej wyspie St. Bartholomew jest jednym z najbardziej znanych na świecie wśród entuzjastów lotnictwa. Terminal znajduje się w miejscowości Saint-Jean, około 2 km od stolicy Gustavii.

Krótki pas startowy graniczy z morzem z piękną plażą po jednej stronie i stromym wzgórzem z rondem dla samochodów po drugiej stronie. Lądowanie na tutejszym lotnisku jest naprawdę spektakularne.

Dzięki temu, że piloci muszą przejść specjalne szkolenie, podróż samolotem do St. Bartholomew jest bezpieczna i rzadko zdarzają się tu wypadki.

Zarezerwuj pobyt na wyspie St. Bartholomew

Winair jest najbardziej ruchliwą linią lotniczą na lotnisku St. Martin SXM, skąd obsługuje połączenia do USA, Paryża i Amsterdamu. Tradewind Airlines obsługuje również znaczną liczbę lotów z San Juab w Puerto Rico.

Planując podróż samolotem, warto zarezerwować sobie trochę czasu. Ze względu na trudny teren wokół pasa startowego, na lotnisko można latać tylko przy dobrej pogodzie i tylko w ciągu dnia.

W związku z tym należy również sprawdzić godziny rejsów promów na stronie stbarthferry.com.

Flag of Guadeloupe
SBH
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
19:05
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Święty Bartłomiej

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Święty Bartłomiej, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami: