Dojazd z lotniska Saint Martin

przylot przez lotnisko SFG

Jaki jest najlepszy sposób, aby dostać się z lotniska Grand Case do dowolnego miejsca we francuskiej i holenderskiej części St. Martin?

Ceny hoteli na St. Martin

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat podróżowania po wyspie, przeczytaj nasz przewodnik po St Martin.

Wypożycz samochód

Najlepszą opcją na zwiedzanie St. Martin jest zdecydowanie samochód. Nie wszędzie można dostać się transportem publicznym, a taksówki są dość drogie.

Na lotnisku Grand Case znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, w tym znane międzynarodowe marki, takie jak Hertz, Avis i Sixt. Stanowiska znajdują się poza terminalem.

.

Lokalne wypożyczalnie mają niewiele samochodów, więc zalecamy rezerwację co najmniej 2 miesiące przed podróżą.

Ceny za tydzień zaczynają się od około 300 euro.

Znajdź ceny hoteli na St. Martin

Taksówka

Taksówki to najlepszy środek transportu, jeśli nie chcesz wynajmować samochodu.

Zdecydowana większość taksówek to samochody dostawcze, a ze względu na ich niewielką liczbę, najprawdopodobniej będziesz dzielić podróż z innymi pasażerami. Taksówki zabiorą wszystkich pasażerów po kolei bezpośrednio pod ich adresy.

Cena nie jest dzielona między pasażerów i każdy płaci pełną stawkę. Jeśli podróżujesz w parze, płacisz tylko jedną stawkę za parę, a nie za osobę.

Płatności dokonuje się wyłącznie gotówką u taksówkarza przy wysiadaniu. Ceny są stałe i zawsze podawane przez taksówkarza przed rozpoczęciem przejazdu. Ceny nie podlegają negocjacjom.

Można płacić w dolarach amerykańskich lub euro. Wielu taksówkarzy preferuje dolary amerykańskie.

  • Marigot - 25 usd
  • Grand Case - 5 usd
  • Lotnisko SXM - 45 usd
  • Anse Marcel / Orient Bay - 15 usd
  • Philipsburg - 35 usd
  • Simpson Bay - 40 usd
  • Cole Bay - 40 usd
  • Dawn Beach / Oyster Pond - 30 usd

.

Minibusy

Jedyną formą transportu publicznego na wyspie są busy kursujące na regularnej trasie, ale bez stałych przystanków i rozkładów jazdy.

Minibusy nie kursują jednak obok lotniska Grand Case, a jedynie wzdłuż głównej drogi po drugiej stronie pasa startowego, do której nie ma dogodnego dostępu pieszo.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.