Hotele w pobliżu lotniska Paryż Orly

Paryż

Lotnisko Orly oferuje całonocną usługę z częstymi odlotami bardzo wcześnie rano lub przylotami bardzo późnym wieczorem. W takich przypadkach przydatne może być skorzystanie z jednego z hoteli w okolicy.

Nocleg w terminalu - godziny otwarcia

Wszystkie strefy publiczne terminali są otwarte 24 godziny na dobę. Z kolei strefy tranzytowe za ochroną zamykane są w większości terminali między około 1:30 a 4:30.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i spędzić noc w terminalu, jest to możliwe. Przygotuj się jednak na ewentualne kontrole, podczas których będziesz musiał okazać bilet.

Nocleg w terminalu na lotnisku Orly w Paryżu należy do najmniej komfortowych w Europie. Jest bardzo mało miejsc siedzących i wszystkie mają podłokietniki. W nocy odbywają się wszystkie naprawy, prace budowlane i sprzątanie, a na całym lotnisku nie można znaleźć spokojnego miejsca.

Najspokojniejsze miejsca do spania znajdują się na 2 piętrze Terminalu 4.

.

Tuż przy terminalach

W odległości krótkiego spaceru od Terminalu 4 znajdują się dwa hotele, a do pozostałych terminali można dotrzeć w 15 minut lub bezpłatnym automatycznym pociągiem OrlyVal.

.

Wokół lotniska

W pobliżu lotniska znajdują się dziesiątki innych hoteli i choć trzeba do nich dojechać transportem publicznym, ceny są niższe niż w hotelach lotniskowych. Dla przykładu wybieramy te dobrze dostępne i tanie hotele:

  • Kyriad Hôtel Orly Aéroport - Athis Mons - ceny od 90 eur, jeden przystanek tramwajem (w drugą stronę od centrum) do pętli Porte de l'Essonne, około 2 minuty jazdy od lotniska
  • hotelF1 Rungis Orly - ceny od 50 eur, najtańsza opcja w okolicy, trzeba jechać około 10 minut tramwajem do przystanku autobusowego. Saarinen, skąd można dojść pieszo do hotelu w 400 metrów (można dojechać jeden przystanek autobusem 216)
 
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.