Przesiadka na lotnisku New Delhi

New Delhi

Delhi jest największym lotniskiem w Indiach i składa się z trzech różnych terminali. Poszczególne budynki nie są ze sobą połączone.

Terminale 2 i 3 znajdują się jednak bardzo blisko siebie i można do nich dojść spacerem w 5 minut, podczas gdy terminal 1 znajduje się po drugiej stronie lotniska i można do niego dojechać bezpłatnym autobusem lotniskowym, który kursuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Najlepsze hotele w pobliżu lotniska w Delhi

 • Terminal 1A: Terminal przylotów tylko dla IndiGo (z wyjątkiem lotów o numerach 2000-2999 i 5000-5999) i Spicejet (z wyjątkiem lotów o numerach 8000-8999).
 • Terminal 1C/1D: Odloty dla IndiGo (z wyjątkiem lotów o numerach 2000-2999 i 5000-5999) i Spicejet (z wyjątkiem lotów o numerach 8000-8999).
 • Terminal 2: Akasa Air, IndiGo (tylko loty o numerach 2000-2999)
 • Terminal 3: Wszystkie pozostałe linie lotnicze, IndiGo (tylko loty o numerach 5000-5999), Spicejet (tylko loty o numerach 8000-8999).

Lotnisko jest duże, ale uporządkowane i nowoczesne. Wszystkie terminale zostały gruntownie odnowione w latach 2005-2023 i spełniają wszystkie międzynarodowe standardy.

Kontrole bezpieczeństwa

W Delhi zostaniesz poddany pierwszej kontroli bezpieczeństwa zaraz po wejściu do wszystkich terminali z zewnątrz. Przygotuj paszport, a zwłaszcza bilet lub kartę pokładową, w formie mobilnej lub papierowej.

Zwykle czas oczekiwania na wejście do terminali wynosi do 10 minut.

Kolejna kontrola to klasyczna kontrola bezpieczeństwa między strefą ogólnodostępną a tranzytową, znana ze wszystkich lotnisk na świecie.

Kolejki do kontroli bezpieczeństwa we wszystkich terminalach mogą trwać do 45 minut.

Z jakim wyprzedzeniem powinienem przybyć na lotnisko?

Nawet w przypadku podwójnej kontroli (i dodatkowej kontroli paszportowej w przypadku lotów międzynarodowych) zaleca się przybycie na lotnisko w Delhi na 3 godziny przed odlotem.

Transfer między lotami

Lotnisko w Delhi jest największym punktem przesiadkowym dla lotów międzynarodowych i krajowych w całej Azji Południowej. Loty przesiadkowe na lotnisku w Delhi są wyraźnie oznaczone znakami "Transfer".

Transfer międzynarodowy

Transfery lotów międzynarodowych (tj. przylot do Delhi z zagranicy i odlot do innego międzynarodowego miejsca docelowego, np. Dubaj -> Delhi -> Bangkok) zawsze odbywają się wyłącznie w Terminalu 3.

Podczas przesiadek międzynarodowych nigdy nie trzeba przemieszczać się między terminalami.

W przypadku zakupu biletu z przesiadką w Delhi przesiadka jest gwarantowana, a pasażer nie musi przechodzić przez kontrolę imigracyjną ani opuszczać strefy tranzytowej.

 • Bagaż - zostanie automatycznie przeniesiony i nie musisz się o niego martwić.
 • Wizy - do transferu nie jest wymagana wiza indyjska ani kontrola paszportowa.

Transfer krajowy

Transfer między trasami krajowymi może być już trudny, zwłaszcza jeśli podróżujesz liniami lotniczymi IndiGo lub Spciejet operującymi z Terminali 1 i 2.

Inne linie lotnicze (takie jak Air India, Vistara, Air Asia) obsługują wszystkie loty międzynarodowe i krajowe z Terminalu 3.

Brak konieczności zmiany terminalu

Nie musisz opuszczać strefy tranzytowej, jeśli przesiadasz się tylko w jednym terminalu.

W przypadku przesiadki w Terminalu 1 wszystkie przyloty odbywają się w oddzielnym budynku 1A, z którego co około 3-5 minut kursują autobusy wahadłowe po płycie lotniska do Terminali 1C/1D (czas podróży 5 minut).

Zmiana terminalu

Jeśli jednak przesiadasz się na inny terminal, musisz zawsze opuścić strefę tranzytową i wyjść całkowicie na zewnątrz budynku lotniska.

Pomiędzy wszystkimi terminalami kursuje bezpłatny autobus lotniskowy. Po wyjściu na zewnątrz należy kierować się znakami "Shuttle Bus".

Autobus kursuje co 20 minut przez 24 godziny na dobę.

 • Terminal 2 <-> Terminal 1: 25 minut
 • Terminal 3 <-> Terminal 1: 25 minut
 • Terminal 2 <-> Terminal 3: 3 minuty pieszo po chodniku

Oficjalne informacje na temat autobusów między terminalami można znaleźć na stronie internetowej lotniska: newdelhiairport.in/inter-terminal-transports.

Transfer z lotu międzynarodowego na lot krajowy

Jeśli podróżujesz z jedną rezerwacją z międzynarodowego miejsca docelowego i kontynuujesz podróż z Delhi do innego indyjskiego miejsca docelowego, zawsze musisz opuścić strefę tranzytową.

Jeśli musisz zmienić terminal, proces jest taki sam jak w przypadku transferu wyłącznie krajowego, patrz wyżej.

 • Bagaż - zawsze należy odebrać bagaż i ponownie odprawić się przy specjalnym stanowisku odprawy oznaczonym jako "Transfer".
 • Imigracja - przejście przez odprawę imigracyjną na lotnisku w Delhi.

Transfer z lotu krajowego na międzynarodowy

Jeśli podróżujesz z jedną rezerwacją z indyjskiego miejsca docelowego przez Delhi do międzynarodowego miejsca docelowego, zawsze musisz opuścić strefę tranzytową.

Jeśli musisz zmienić terminal, proces jest taki sam jak w przypadku transferu wyłącznie krajowego, patrz wyżej.

 • Bagaż - nie odbiera się go podczas transferu, zostanie nadany w punkcie odlotu do miejsca docelowego.
 • Imigracja - odprawa imigracyjna odbywa się tylko na lotnisku w Delhi.
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.