Dojazd z lotniska Mykonos

Mykonos

Lotnisko jest obsługiwane przez lokalne autobusy i taksówki, a w terminalu znajdują się również wypożyczalnie samochodów.

Wypożyczalnia samochodów

Mykonos to mała, bardzo nierówna wyspa z wieloma zatoczkami i plażami, do których nie można dojechać autobusem.

Jeśli chcesz dobrze poznać Mykonos, skorzystaj z jednej z wielu międzynarodowych lub lokalnych wypożyczalni samochodów bezpośrednio przy terminalu. Ceny za tydzień w szczycie sezonu zaczynają się od 255 euro.

Autobusy KTEL

Tuż przed halą lotniska znajduje się przystanek autobusowy dla autobusów, które kursują tylko w sezonie letnim (czerwiec-wrzesień).

Autobus zabierze Cię na główny dworzec autobusowy Fabrika w pobliżu centrum Mykonos, a także do nowego portu na północy miasta. Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie mykonosbus. com, a bilety można kupić u kierowcy za 2,50 eur.

Podróż z centrum do stacji Fabrika zajmuje około 10 minut, a autobusy kursują średnio raz na godzinę w okresie letnim.

Taksówka

Taksówka zawiezie Cię do centrum Mykonos w 10 minut, a cena wynosi 15 eur za samochód.

Na lotnisku zawsze czeka mnóstwo taksówek, nawet w sezonie zimowym, kiedy czekają one na przyloty z Aten. Płatność jest tylko gotówką, a aplikacje mobilne, takie jak Uber czy Bolt, nie działają na Mykonos.

Transfer do hotelu

Ostatnią i powszechnie stosowaną opcją jest transfer z miejsca zakwaterowania. Wiele hoteli na Mykonos oferuje bezpłatny transfer z i na lotnisko oraz do portu - sprawdź dostępność usługi z wyprzedzeniem, aby zorganizować przejazd.

Zobacz hotele na Mykonos

Wyszukiwarka promów

Jeśli planujesz wycieczkę na pobliskie wyspy, sprawdź ceny promów na stronie directferries.com, na przykład, aby kupić bilet bezpośrednio... Najpopularniejszy prom Mykonos - Tinos kosztuje 8 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.