Krajowy port lotniczy Mykonos w pigułce

Mykonos

Mniejsze lotnisko na Mykonos znajduje się 4 km na południowy wschód od centrum miasta i około 10 km od nowego portu Mykonos, skąd można popłynąć łodzią na pobliskie wyspy, takie jak Tinos.

Lotnisko jest wykorzystywane głównie w miesiącach letnich, kiedy osiąga pojemność do tego stopnia, że istnieje ograniczenie dotyczące samolotów przebywających na płycie lotniska przez maksymalnie 1 godzinę.

Linie lotnicze obsługujące najwięcej lotów na lotnisko w okresie letnim to easyJet, Wizz Air i Ryanair. Wysoki sezon trwa od czerwca do października, kiedy to można znaleźć najwięcej bezpośrednich połączeń.

Regularne całoroczne loty odbywają się tylko do Aten. Bilety do stolicy Grecji i dalej do Europy można kupić na stronie greckich linii lotniczych: aegenair.com lub skyexpress.gr.

Zobacz hotele na Mykonos

Pojedynczy terminal lotniska jest bardzo uporządkowany, a odległości od wejścia do samolotu nie przekraczają 100 metrów. W sezonie letnim należy przygotować się na brak miejsc siedzących i kolejki do kontroli bezpieczeństwa rozciągające się poza terminal (mogą one trwać do 30 minut).

Flag of Greece
JMK
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
14:45
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Mykonos

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Mykonos, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami: