Mostar
Lotnisko Mostar

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Mostar Airport

Dojazd z lotniska Mostar

Krystof Hajek zaktualizowany 30. 9. 2023

Ze względu na niewielki ruch transport publiczny na lotnisko Mostar jest obsługiwany doraźnie zgodnie z aktualnym rozkładem lotów.

Wypożyczalnia samochodów

W Mostarze działa kilka wypożyczalni samochodów, w tym firmy międzynarodowe (np. Europcar). Chociaż na lotnisku nie ma stanowisk wynajmu, jeśli zarezerwujesz samochód z punktem odbioru w terminalu, agent wypożyczalni będzie czekał na Ciebie po przylocie i zabierze Cię do biura wynajmu w centrum miasta.

Ze względu na niewielką konkurencję ceny wynajmu są wysokie i zaczynają się od 400 euro za tydzień w szczycie sezonu.

Taxi

Bez problemu dostaniesz się taksówką z centrum miasta na lotnisko. W mieście dostępnych jest wiele usług taksówkarskich o każdej porze dnia i nocy.

Jednak zazwyczaj nie ma taksówek czekających na terminalu w drodze z lotniska do centrum miasta i zaleca się wcześniejsze zarezerwowanie przejazdu. W Mostarze nie ma aplikacji mobilnych do zamawiania taksówek. Najbardziej niezawodną firmą w Mostarze jest "MojTaxi". Dane kontaktowe można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: mojtaxi.net.

Cena za przejazd do centrum Mostaru wynosi około 12 bam. W taksówce nie można płacić kartą, ale kierowcy zazwyczaj akceptują euro. Ponieważ bośniacka marka wymienialna ma stały kurs wymiany w stosunku do euro, kwota w euro powinna być zawsze o połowę niższa od kwoty w lokalnej walucie.

Autobusy transportu publicznego

Istnieje specjalne bezpłatne połączenie autobusowe z lotniskiem, łączące się z lotami Croatia Airlines do/z Zagrzebia. Oficjalne informacje nie są dostępne ani na stronie internetowej lotniska w Mostarze, ani na stronie przewoźnika.

Autobus odjeżdża z placu Musala 90 minut przed odlotem. Jedzie do centrum miasta z lotniska tylko wtedy, gdy wszyscy pasażerowie opuszczą samolot.

Najbliższy przystanek regularnych linii transportu publicznego "Ortiješ I" znajduje się przy głównej drodze około 1200 metrów od terminalu (patrz: mapa trasy pieszej). Linie 28 i 29 kursują przez przystanek autobusowy do centrum Mostaru około 1-2 razy na godzinę w dni powszednie i raz na godzinę w weekendy.

Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej: mobus.mostarbus.ba/red-voznje, podane są tylko godziny odjazdów z terminali.

Bilet na II strefę za 2,50 bam jest płatny gotówką tylko u kierowcy.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.