Lotnisko Mostar w pigułce

Mostar

Historyczne miasto Mostar, na południu Bośni i Hercegowiny, ma własne międzynarodowe lotnisko około 8 km na południe od centrum. Niecałe 30 km od lotniska znajduje się słynne chrześcijańskie miejsce pielgrzymkowe Medziugorje.

Port lotniczy Mostar jest jednym z najmniejszych lotnisk w Europie. Pasażerowie obsługiwani są przez jeden bardzo mały terminal wspólny dla wszystkich odlotów. Od wejścia do terminalu do samolotu przechodzi się nie więcej niż 100 metrów.

Obecnie Mostar ma jedno regularne połączenie do Zagrzebia z innymi europejskimi miejscami docelowymi, obsługiwane przez Croatia Airlines.

Istnieją również okazjonalne loty czarterowe lub sezonowe do Mostaru z różnych miast włoskich lub niemieckich. Jednak trasy te zazwyczaj działają tylko przez jeden sezon, a następnie są anulowane.

Znacznie bardziej ruchliwe połączenia oferuje lotnisko w Sarajewie ( 127 km) lub lotnisko w Splicie w Chorwacji (183 km).

Flag of Bosnia and Herzegovina
OMO
Kod IATA
? °C
Aktualna pogoda
23:52
Czas lokalny

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących podróży z lotniska Mostar

Niezależnie od tego, czy przylatujesz na lotnisko Mostar, czy z niego odlatujesz, zapoznaj się z naszymi przydatnymi wskazówkami i zaleceniami: