Przesiadka na lotnisku Montreal Pierre Elliott Trudeau

Montreal

Lotnisko w Montrealu ma jeden dość duży, dobrze zorganizowany terminal podzielony na loty krajowe, międzynarodowe i amerykańskie.

Jednak wszystko znajduje się w jednym budynku, a odległości między sekcjami są niewielkie (w ciągu 10 minut spacerem).

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska YUL

Imigracja i kontrole bezpieczeństwa

Lotnisko w Montrealu ma skuteczne kontrole bezpieczeństwa i imigracyjne.

W punktach kontroli bezpieczeństwa kolejki trwają zwykle do 20 minut, a kontrola imigracyjna po przylocie jest w dużej mierze zautomatyzowana i zwykle zajmuje 10-20 minut.

Aktualny czas oczekiwania w kolejce można sprawdzić na oficjalnej stronie lotniska: admtl.com/estimated-wait-time.

Przesiadka między lotami

Montreal jest nieco bardziej przyjazny dla przesiadek niż większe lotnisko w Toronto. Nigdy nie musisz zmieniać budynków, ponieważ lotnisko w Montrealu ma tylko jeden terminal.

Czy muszę przejść przez kontrolę imigracyjną, aby odebrać bagaż?

Kanadyjskie lotniska, w przeciwieństwie do tych w USA, mają oddzielną strefę tranzytową.

Jeśli zmieniasz samolot w Montrealu w ramach jednej rezerwacji, Twoja linia lotnicza prawdopodobnie odprawi Twój bagaż do miejsca docelowego, więc nie musisz w ogóle wjeżdżać do Kanady - pozostajesz w strefie tranzytowej.

Oczywiście ma to zastosowanie tylko w przypadku przesiadki z lotu międzynarodowego na lot międzynarodowy. Jeśli przesiadasz się na lot krajowy w Kanadzie, musisz przejść przez imigrację. Linie lotnicze mogą jednak wysłać bagaż do miejsca docelowego, ale zawsze jest to kwestia indywidualna.

W przypadku przesiadki z lotu międzynarodowego na lot krajowy należy zawsze odebrać bagaż i ponownie go nadać.

Na lotnisku w Toronto znajduje się wcześniejszy punkt kontroli imigracyjnej w USA, więc jeśli przesiadasz się w Toronto na lot do USA, nie będziesz musiał przechodzić przez kontrolę imigracyjną po przybyciu do USA.

Czy potrzebuję eTA?

Nawet jeśli przesiadasz się tylko z lotu międzynarodowego na lot międzynarodowy, musisz uzyskać eTA, aby wjechać do Kanady. Można to zrobić wygodnie online za opłatą w 7 cad.

Pełne procedury transferu można znaleźć na stronie internetowej lotniska: admtl.com/connecting-flights

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.