Dojazd z lotniska Marsylia

Marsylia

Bezpośrednie autobusy zapewniają transport do Marsylii i całej Prowansji. Stacja kolejowa Vitrolles-Aeroport Marseille znajduje się około 1,5 km od lotniska i jest połączona z terminalem linią autobusową.

10 najlepszych hoteli w Marsylii

Autobus do Marsylii

Autobus ekspresowy L91 kursuje bezpośrednio z terminalu do centrum Marsylii. Autobus zatrzymuje się na przystanku numer 7, znajdującym się między terminalami.

Bilety można kupić online na stronie internetowej store.marseille.aeroport.fr/bus.html (możesz wybrać dowolną trasę na dany dzień - musisz wydrukować bilet). Bilety można również kupić w kasie na przystanku (płatność kartą lub gotówką).

.

Bilet można kupić tylko u kierowcy za gotówkę i kartę, gdy kasa na lotnisku lub dworzec autobusowy w centrum są zamknięte.

 • Czas podróży - 30-40 minut w zależności od natężenia ruchu
 • Częstotliwość - co 10 minut (rano i późnym wieczorem 20 minut)
 • Opłaty - 10 eur / 16 eur w obie strony
 • Ostatni autobus z lotniska - 1:50 (kwiecień-październik) lub 1:30 przez resztę roku
 • Pierwszy autobus z centrum - 3:30
 • Oficjalna strona internetowa i rozkład jazdy: marseille-airport.com//bus-l91

Młodzież 12-25 lat płaci tylko 7 eur, dzieci 6-11 lat 5 eur.

.

Pociąg do Marsylii

Pociąg kursuje z oddalonej o około 1,5 km stacji Vitrolles Aéroport Marseille Provence i jest tańszym sposobem dotarcia do centrum.

Autobus lotniskowy linii 13 zabierze Cię do stacji Vitrolles z terminalu w około 5 minut za 1,20 euro (zapłać kartą zbliżeniową u kierowcy). Autobus kursuje raz na 12 minut (raz na 15 minut w weekendy) z przystanku numer 5. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej marseille-airport.com/busgare-vitrolles.

Bilet kolejowy z Vitrolles do Marsylii kosztuje 6,20 EUR. Łącznie za całą podróż z lotniska zapłacisz więc 7,40 eur.

Pociągi kursują bardzo nieregularnie, średnio raz na 25 do 45 minut. Rozkłady jazdy i bilety online można znaleźć na stronie internetowej sncf-connect.com.

Bilety można również kupić w automacie biletowym SNCF na przystanku autobusowym przed Terminalem 2 lub na stacji kolejowej. Płatności można dokonać wyłącznie kartą.

Podróż pociągiem trwa około 20 minut.

 • Czas podróży do centrum - 35-65 minut w zależności od czasu oczekiwania na pociąg.
 • Częstotliwość - nieregularnie 1-3 razy na godzinę
 • Taryfy - całkowita i z autobusem 7,40 eur
 • Ostatnie połączenie z lotniska - autobus L13 o 21:45 + pociąg przesiadkowy o 21:58
 • Pierwsze połączenie z centrum - pociąg z St. Charles o 6:08
 • Oficjalna strona i rozkład jazdy: autobus L13 + pociąg SNCF

.

Wynajem samochodu

Lotnisko w Marsylii jest doskonałym punktem startowym dla wycieczek po Lazurowym Wybrzeżu lub całym regionie Prowansji.

Na lotnisku znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, zarówno znanych, jak i lokalnych marek. W szczycie sezonu letniego tygodniowe ceny wynajmu wynoszą około 450 EUR, ale poza sezonem od 300 EUR.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Autobus do Nicei

Lotnisko w Marsylii i Nicea są bezpośrednio połączone autobusem Flixbus 1-2 razy dziennie. Czas podróży wynosi 3,5 godziny, a bilety można kupić od około 12 euro.

Znacznie bardziej ruchliwe połączenie jest do centrum Marsylii (patrz wyżej), skąd pociągi do Nicei kursują 2-3 razy na godzinę, ale całkowity koszt zwykle przekracza 40 eur.

Autobus do Aix-en-Provence

Popularna miejscowość turystyczna Aix-en-Provence, z przystankiem przy stacji TGV Aix, jest obsługiwana przez autobus L40 .

Autobusy z/na lotnisko kursują raz na 30 minut. Podczas podróży z centrum Aix na lotnisko należy pamiętać, że chociaż częstotliwość wynosi 15 minut, połowa usług kończy się na stacji szybkiej kolei TGV. Pierwszy autobus z Aix na lotnisko odjeżdża o 4:50, a ostatni z lotniska do Aix o 0:25.

Bilet w jedną stronę kosztuje 10 EUR. Bilet powrotny jest sprzedawany ze zniżką i kosztuje 16 eur. Bilet można kupić online na stronie internetowej lotniska, u kierowcy (kartą lub gotówką) lub w kasie na dworcu autobusowym.

Rozkłady jazdy i oficjalne informacje można znaleźć na tej stronie.

Pociągi do Awinionu

Pociągi do Awinionu kursują z pobliskiej stacji Vitrolles Aéroport Marseille, do której można dojechać autobusem linii 13.

Pociągi do Awinionu kursują 1-2 razy na godzinę i kosztują 19,90 EUR. Bilet na autobus linii 13 kosztuje 1,20 eur i jest płatny zbliżeniową kartą kredytową u kierowcy.

Autobusy i pociągi do Nimes i Montpellier

Bezpośrednie autobusy Flixbus kursują 3-5 razy dziennie z lotniska w Marsylii przez Nimes i Montpellier do Narbonne i dalej do Hiszpanii. Bilety można kupić online z wyprzedzeniem w cenie od 8 EUR.

Częstsze połączenia są oferowane przez pociągi regionalne ze stacji Vitrolles Aéroport Marseille, do której można dojechać autobusem transportu publicznego linii 13.

Lokalne autobusy do Martigues i Salon de Provence

Pobliskie miasta Martigues i Salon de Provence, z pięknymi zabytkowymi centrami, są połączone z lotniskiem bezpośrednimi lokalnymi autobusami. Bilety na wszystkie trasy kosztują 2,50 EUR i można je kupić u kierowcy (kartą lub gotówką) lub online na stronie internetowej lotniska.

 • Salon de Provence: autobusy L19 (co 30 minut, czas przejazdu 50 minut) i L17 (co 60 minut, czas przejazdu 60 minut).
 • Martigues: autobus L38 (co 30-60 minut, czas podróży 60 minut)

Szczegółowe rozkłady jazdy i oficjalne informacje można znaleźć na stronie internetowej lotniska: Salon de Provence / Martigues.

.

Taksówka

Oficjalny postój taksówek znajduje się tuż przy Terminalu 1, do którego można dotrzeć z Terminalu 2 w 3 minuty chodnikiem.

Biorąc pod uwagę odległość lotniska od centrum, cena jest dość wysoka i do centrum Marsylii zapłacisz około 65 euro.

Na lotnisku dostępna jest również aplikacja mobilna Uber, która zabierze Cię do centrum Marsylii od 45 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.