Malta
Lotnisko Luqa Malta

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Malta Airport

Usługi na lotnisku Malta

Krystof Hajek zaktualizowany 14. 11. 2023

Dowiedz się, jakie usługi i udogodnienia są dostępne na lotnisku Malta Luqa. Gdzie najlepiej zjeść i zrobić zakupy?

Tanie hotele w pobliżu lotniska Malta

Internet i Wi-Fi

Nieograniczone bezpłatne Wi-Fi jest dostępne na całym lotnisku. Połącz się z siecią "Maltairport Wi-fi" bez konieczności logowania się za pomocą kodu sms lub wpisywania adresu e-mail.

Jeśli korzystasz z karty SIM UE, możesz wykonywać połączenia i korzystać z danych na Malcie po takich samych cenach, jak w kraju ojczystym.

W przeciwnym razie można szybko i łatwo uzyskać kartę e-sim do transmisji danych w Internecie airalo.com.

Sklepy i supermarket

Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa znajdziesz się w dużym sklepie duty free. Inne sklepy w strefie tranzytowej i publicznej obejmują głównie artykuły podróżne i luksusową modę.

.

W części ogólnodostępnej lotniska znajduje się kiosk WHSmith w hali przylotów (zamykany o 21:00) oraz kiosk "Agenda Booshop" w hali odlotów, czynny 24/7. W obu miejscach oprócz materiałów drukowanych można kupić napoje i słodycze.

.

Regularny supermarket spożywczy The Convenice Shop znajduje się w budynku Skyparks Business Center około 200 metrów na północ od terminala. Supermarket znajduje się na parterze z tyłu po prawej stronie. Otwarty jest codziennie w godzinach 8:00-21:00.

Apteka jest dostępna w ogólnodostępnej części hali przylotów w godzinach otwarcia 8:00-14:30 i 15:30-22:00.

Opcje gastronomiczne

Na lotnisku na Malcie znajduje się wiele restauracji, z większą liczbą oddziałów w strefie publicznej (od strony lądu). Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa znajdziesz tylko 3 punkty gastronomiczne. Sprawdź godziny otwarcia popularnych sieci:

  • KFC (10:00-22:00)
  • Burger King (10:00-22:00)
  • Costa Coffee (8:30-22:00)

W strefie ogólnodostępnej większość restauracji znajduje się w piwnicy. Podążaj za znakami "Food Court",, które zaprowadzą Cię do przestronnej sali z wygodnymi miejscami do siedzenia.

.

Inne restauracje znajdują się w budynku "Skyparks Business Center" około 200 metrów od terminala.

W strefie tranzytowej można skorzystać z Hard Rock Cafe oraz dwóch barów przekąskowych z wyborem kanapek i ciepłych posiłków.

.

Pełną listę restauracji można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Przechowalnia bagażu

Przechowalnia bagażu znajduje się w hali odlotów. Najpierw należy zgłosić w punkcie informacyjnym chęć skorzystania z przechowalni bagażu, a następnie pracownik zaprowadzi nas do specjalnego pomieszczenia.

Również w tym przypadku należy najpierw skontaktować się z punktem informacyjnym, aby odebrać bagaż. Jest on czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a opłata wynosi 5 EUR za maksymalnie 12 godzin lub 10 EUR za 24 godziny. Aktualne ceny można znaleźć na stronie internetowej lotniska: maltairport.com/luggage-deposit.

.

Bankomaty

Bankomaty znajdują się na terenie całego lotniska i są obsługiwane przez następujące firmy. Opłaty są wyświetlane dla wypłat dokonanych kartą zagraniczną denominowaną w euro.

  • Bank of Valletta (BOV) - brak opłaty za wypłatę (hala odlotów w pobliżu Costa Coffe)
  • HSBC - brak opłaty za wypłatę (hala przylotów)
  • Euronet - opłata za wypłatę 4,50 eur (strefa odlotów tranzytowych)

]

Pokład obserwacyjny

Taras widokowy dla samolotów znajduje się na 3. piętrze strefy ogólnodostępnej i jest dostępny bezpłatnie przez całą dobę.

.

Woda pitna

Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa w pobliżu większości toalet znajdują się fontanny z zimną wodą pitną. Możesz bezpłatnie napełnić własną butelkę wodą.

Palarnia

Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa można skorzystać z częściowo odkrytej strefy dla palaczy w pobliżu restauracji "Relish".

.

Ładowanie elektroniki

Lotnisko wyposażone jest w stojaki z gniazdami do ładowania. Znajdziesz je również na siedzeniach i we wszystkich restauracjach.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.