Malta
Lotnisko Luqa Malta

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Malta Airport

Przesiadka na lotnisku Malta

Krystof Hajek zaktualizowany 15. 11. 2023

Lotnisko Malta ma jeden stosunkowo niewielki terminal dla pasażerów.

Tanie hotele w pobliżu lotniska Malta

W godzinach szczytu, zwłaszcza wcześnie rano i około południa, może być bardzo zatłoczony, więc należy być przygotowanym na brak miejsc i dłuższe kolejki do kontroli bezpieczeństwa do 30 minut.

.

Stanowiska odprawy odlotów znajdują się po lewej stronie terminala, a przylotów po prawej. Odprawa bezpieczeństwa znajduje się na 1. piętrze.

Terminal jest uporządkowany, ale obszar po kontroli bezpieczeństwa jest ciasny i nie jest dostosowany do natężenia ruchu.

.

Przesiadka między lotami

Jeśli przesiadasz się między lotami w strefie Schengen, po prostu podążaj za znakami "Connecting Flights" i nie musisz w ogóle opuszczać strefy tranzytowej. Przejdziesz jednak przez punkt kontroli bezpieczeństwa zarezerwowany tylko dla pasażerów transferowych.

.

Jeśli przylatujesz z kraju spoza strefy Schengen na lot powrotny do kraju spoza strefy Schengen, nie musisz przechodzić przez kontrolę paszportową i przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa prosto do bramki odlotu.

Jeśli przesiadasz się z lotu Schengen na lot spoza Schengen lub odwrotnie, zawsze musisz opuścić strefę tranzytową i ponownie się odprawić.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.