Dojazd z lotniska Lille

Lille

Z lotniska specjalna linia autobusowa Flibco kursuje bezpośrednio do centrum miasta bez przystanków i bez przesiadek za 7,99 eur. Za niższą cenę 1,80 eur można dojechać autobusem linii 68 do centrum miasta z przesiadką do metra na stacji 4 Cantons Stade.

Sprawdź ceny i dostępność hoteli w Lille

Autobus Flibco

Bezpośrednie i szybkie połączenia z centrum Lille zapewniają autobusy dalekobieżne Flibco. W Lille zatrzymują się one tylko w centrum między stacjami Lille Flandres i Lille Europe.

Bilet zakupiony online na stronie flibco. com kosztuje 7,99 eur, ale można też kupić bilet na kartę u kierowcy za 8 euro.

Bilety powrotne są ulgowe i kosztują 13,99 eur.

  • Czas podróży - 25 minut
  • Częstotliwość - 60 minut
  • Pierwszy autobus na lotnisko - 5:00
  • Ostatni autobus z lotniska - 21:30, ale w niektóre dni po 22:00 w zależności od aktualnego rozkładu lotów.

Autobus 68 + metro

Aby uzyskać tańszy transport, zwłaszcza jeśli planujesz podróżować po Lille transportem publicznym, autobus linii 68 jedzie do najbliższej stacji metra 4 Cantons Stade, gdzie przesiadasz się na żółtą linię 1 w kierunku centrum.

Bilety najlepiej kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej firmy transportowej Ilévia (dostępnej pod adresem Google Play / App Store) lub online na stronie ilevia.fr/boutique. Bilety są sprzedawane w kioskach RELAY na lotnisku, ale nie zawsze są dostępne. Biletów nie można kupić u kierowcy autobusu.

  • 1,80 eur - 1-godzinny bilet transferowy (autobusy, metro, tramwaje)
  • 5,30 eur - 24-godzinny bilet dzienny (autobusy, metro, tramwaje)

Autobus 68 kursuje raz na godzinę, ale rano i wczesnym wieczorem 2-3 razy na godzinę. Metro kursuje w odstępach około 10-minutowych.

Całkowita podróż z lotniska wraz z przesiadkami do centrum Lille (Gare Flandres) trwa około 32-42 minut.

Ostatni autobus z lotniska odjeżdża około 20:45, a pierwszy o 6:30.

Wyszukiwanie połączeń i rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: ilevia.fr.

Taksówka

Cena taksówki do stacji Flandres lub Europe wynosi około 35 euro. Tańszy sposób oferuje aplikacja mobilna Uber (od 25 eur), która działa również w Lille.

Wypożyczalnia samochodów

Na lotnisku w Lille działa kilka wypożyczalni samochodów, takich jak Europcar, Sixt czy Flizzr. Ceny tygodniowego wynajmu wahają się przez cały rok od 130 eur.

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.