Dojazd z lotniska Frankfurt

Frankfurt nad Menem

Jeśli chcesz połączyć podróż na lotnisko ze zwiedzaniem Frankfurtu lub okolicznych miast, skorzystaj z lokalnych usług transportu publicznego w postaci pociągów S-Bahn lub autobusów.

Rodzaj transportu Miejsca docelowe Cena Czas podróży Częstotliwość
S-Bahn S8 + S9
Pociągi RE2, RE3
Frankfurt Hbf 5,80 eur 12 minut 10-15 minut
Pociągi RB58, RB59 Frankfurt Süd 5,80 eur 12 minut 20-40 minut
Autobus 61 + X61 Frankfurt Süd 5,80 eur 22-35 minut 15 minut

Zarezerwuj najtańszy hotel w centrum Frankfurtu

Pociągi S-Bahn

Najwygodniejszym środkiem transportu jest miejska kolej S-Bahn - linie S8 i S9. Oprócz linii "S", można również bez obaw korzystać z linii regionalnych oznaczonych jako "RE" lub "RB".

Pociągi kursują co 10-20 minut, a czas podróży na lotnisko we Frankfurcie nie przekracza 10 minut. Praktycznie jesteś w stanie poruszać się po całym obszarze Frankfurtu z przesiadką w ciągu 30 minut.

Stacja znajduje się w Terminalu 1 na parterze, do którego prowadzi krótki korytarz i jest bardzo wyraźnie oznakowana. Należy kierować się znakami "Regionalbahnhof". Z Terminalu 2 można dojechać bezpłatnymi żółtymi autobusami wahadłowymi lub bezpłatnym automatycznym pociągiem SkyLine do Terminalu 1.

.

Bilety w cenie 5,80 EUR można kupić w automacie biletowym przed wejściem na peron i można za nie zapłacić kartą lub gotówką. Można korzystać zarówno z czerwonego automatu Deutsche Bahn, jak i zielonego automatu RMV.

Bilety można również kupić za pośrednictwem aplikacji mobilnej RMVGo (dostępnej w Google Play / App Store).

Informacje na temat transportu, planowania połączeń, map i rozkładów jazdy można znaleźć na stronie rmw.de; rozkłady jazdy można również znaleźć na stronie niemieckich kolei: bahn.de.

.

Kierunki Frankfurt Hbf i centrum miasta

Wszystkie pociągi S-Bahn i pociągi regionalne RE2, RE3, RB58 i RB59 dojeżdżają do dworca głównego we Frankfurcie, podczas gdy linie S8 i S9 przejeżdżają przez centrum Frankfurtu.

 • Częstotliwość: 10-15 minut (w nocy interwał wynosi 30-60 minut)
 • Czas podróży: 12 minut do dworca głównego
 • Ceny biletów: 5,80 eur, bilety dzienne na wszystkie rodzaje transportu we Frankfurcie za 11,30 eur

Pociągi kursują na lotnisko 24 godziny na dobę bez przerwy nocnej.

Pociągi kursują 24 godziny na dobę, każdego dnia tygodnia.

Historyczne miasta Mainz i Wiesbaden są również łatwo dostępne z lotniska. Skorzystaj z pociągów S-Bahn S8 + S9 oraz linii regionalnych RE2 + RE3.

 • Moguncja - linie S8, RE2, RE3 (cena 5,80 EUR)
 • Wiesbaden - linie S8, S9 (cena 5,80 eur)
 • Rüsselsheim - linie S8, S9, RE2, RE3, RB58 (cena 3,80 eur)

Kierunki Frankfurt Süd, Ost i Hanau

Bezpośrednie pociągi do stacji Südbahnhof i Ostbahnhof we Frankfurcie i dalej do Hanau zapewniają linie RB58 i RB59, kursujące mniej więcej co 20 minut.

Pociągi S-Bahn S8 + S9 również jadą bezpośrednio do Hanau bez przesiadek, ale przejeżdżają przez centrum i z większą liczbą przystanków.

Opłata za te usługi to opłata miejska, tj. 5,80 eur do Südahnhof i Ostbahnhof oraz 9,75 eur do Hanau.

Autobusy transportu publicznego

Linie autobusowe również zatrzymują się przy Terminalu 1, zapewniając alternatywny środek bezpośredniego transportu do południowego Frankfurtu. Można z nich również korzystać w okolicznych miejscowościach, na przykład w przypadku znalezienia taniego zakwaterowania w pobliżu lotniska.

Tylko linie 61 i 62 zatrzymują się przed Terminalem 2.

Bilet autobusowy do stacji Frankfurt Süd lub Frankfurt Höchst kosztuje tyle samo, co bilet kolejowy, czyli 5,80 EUR. Bilety do pobliskich miejscowości (Kelsterbach, Neu-Isenburg, Mörfelden-Walldorf, Rüsselsheim itp.) kosztują tylko 3,80 eur.

Bilety autobusowe można kupić w zielonym automacie RMV w pobliżu przystanków autobusowych, znajdujących się zarówno przed terminalem 1, jak i 2, lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej RMVGo (dostępnej w sklepie Google Play / App Store).

Możesz skorzystać z następujących tras autobusowych na lotnisko we Frankfurcie w następujących kierunkach:

 • Frankfurt Südbahnhof - linia 61 (kursująca 24/7, co 15 minut w ciągu dnia lub co 30 minut w nocy, czas podróży 40 minut), linia X61 (kursująca w godzinach 4:15-0:39, co 30 minut, czas podróży 21 minut)
 • Frankfurt Höchst - linie 58, X53 i X58
 • Kelsterbach - linie 72, 73, 82
 • Alt-Schwanheim - linia 62
 • Neu-Isenburg - linia X17
 • Rüsselsheim - linie 68, 82
 • Mörfelden-Walldorf - linia 68
 • Raunheim - linia 82

Rozkłady jazdy można znaleźć na stronie internetowej rmv.de.

.

Transport nocny

Większość tras kursuje między około 4:30 a 0:00, ale kilka tras łączy lotnisko z okolicą 24 godziny na dobę. Następujące trasy działają przez całą noc:

 • S-Bahn linia S8
 • Linia autobusowa 58
 • Autobus linii 62

Autobusy do Darmstadt

Istnieją bezpośrednie połączenia autobusowe z dużym miastem Darmstadt, 24 km na południe od lotniska.

Wszystkie linie do Darmstadt kursują tylko z terminalu 1. Można skorzystać z następujących usług:

 • Linia X15 - kursuje raz na godzinę od ok. 4:45 do 0:20, czas przejazdu 65 minut, cena biletu 5,80 eur - zakup w automacie biletowym lub aplikacji mobilnej RMVGo (dostępna w Google Play / App Store)
 • AirLiner - kursuje dwa razy na godzinę od ok. 4:00 do 23:59, czas przejazdu 41 minut, cena biletu 9,60 eur - zakup u kierowcy autobusu (można również płacić kartą).

Rozkład jazdy linii X15 można znaleźć na stronie rmv.de, natomiast informacje o linii AirLiner można znaleźć na stronie heagmobibus.de/de/airliner.

Mapa tras do/z lotniska

Szczegółową mapę wszystkich tras pociągów i autobusów można znaleźć tutaj:

.

Pociągi dalekobieżne

W podziemiach Terminalu 1 znajduje się stacja pociągów dalekobieżnych i ekspresowych ICE o nazwie "Frankfurt Flughafen Fernbahnof".

Pociągi Deutsche Bahn kursują bezpośrednio z lotniska do dosłownie każdego zakątka Niemiec, ale także do Amsterdamu, Bazylei i Paryża.

Bilety dalekobieżne najlepiej kupować z jak największym wyprzedzeniem na stronie internetowej Deutsche Bahn.

 • Znajdź połączenia i kup bilety na bahn.de

Najczęstsze połączenia kursują do Kolonii, Bonn, Düsseldorfu, Koblencji, Mannheim, Stuttgartu i Karlsruhe, ale bezpośrednie pociągi kursują również z lotniska we Frankfurcie do najbardziej odległych części Niemiec, takich jak Berlin, Hamburg i wyspa Sylt.

Autobusy dalekobieżne

Na dworcu autobusowym między terminalami znajduje się przystanek autobusów dalekobieżnych (zobacz lokalizację na google.com/maps). Większość linii obsługiwana jest przez firmę Flixbus, która kursuje bezpośrednio z lotniska do dosłownie każdego zakątka Europy.

Częste połączenia obejmują głównie destynacje niemieckie, Holandię, Francję, Austrię i Czechy.

 • Znajdź połączenia i kup bilety na stronie flixbus.com
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.