Dojazd z lotniska Chania

Chania

Na lotnisko można wygodnie dojechać autobusem z Chanii, dostępnych jest również wiele wypożyczalni samochodów.

Jeśli przylatujesz do Chanii w ramach zorganizowanej wycieczki z touroperatorem, nie musisz martwić się o transport z/na lotnisko. Zostaniesz przewieziony autobusem organizatora wycieczki bezpośrednio do hotelu.

Wynajem samochodu

Aby poznać Kretę indywidualnie, najlepiej jest wynająć samochód, który zabierze Cię do wszystkich atrakcji przyrodniczych i plaż. Na lotnisku w Chanii działa wiele lokalnych i międzynarodowych wypożyczalni.

Ceny w szczycie sezonu wahają się od około 50 eur do 80 eur za dzień przy tygodniowym wynajmie.

Autobus do Chanii

Nieliczni przewoźnicy autobusowi KTEL Chania-Rethymno kursują do głównego dworca autobusowego w Chanii (lokalizacja na google.com/maps) mniej więcej co 30-60 minut od 5:00 do 23:45. Godziny odjazdów różnią się w zależności od dnia i uwzględniają rozkład lotów.

Pierwsze autobusy z centrum Chanii na lotnisko odjeżdżają o 5:00, a ostatnie autobusy z lotniska do miasta odjeżdżają dokładnie o 0:00.

Godziny różnią się w zależności od pory roku. Rozkład jazdy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej e-ktel.com.

Bilet kosztuje 2,30 euro i można go kupić w małym kiosku przed przystankiem autobusowym po prawej stronie terminalu. Stanowisko jest wyraźnie oznaczone napisem "BUS STOP". Jeśli podróżujesz z centrum miasta, kup bilet w kasie na głównym dworcu autobusowym. Kierowca nie sprzedaje biletów.

Podróż z lotniska do Chanii trwa około 25-30 minut.

.

Z dworca autobusowego w Chanii można dostać się na całą zachodnią Kretę oraz do Heraklionu. Wszystkie usługi są obsługiwane przez tę samą firmę, co usługi lotniskowe, a rozkłady jazdy można znaleźć na stronie e-ktel.com.

Autobus do Rethymno

Istnieją cztery bezpośrednie połączenia dziennie z lotniska do Rethymno, z przystankiem w porcie Souda. Podróż trwa około 70 minut i kosztuje 7,30 EUR.

Bilety można kupić na tym samym stoisku na lotnisku lub na dworcu autobusowym w Rethymno w kasie biletowej.

Rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej e-ktel.com.

Taksówki

Taksówki czekają na lotnisku w dużych ilościach na wszystkie loty do późnych godzin nocnych. Taksometr nie jest używany, ponieważ cena za przejazd do centrum Chanii wynosi 23 EUR. Płatności można dokonać wyłącznie gotówką.

.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.