Dojazd z lotniska Burgas

Burgas

Z lotniska w Burgas można dojechać autobusem do Burgas, a także do Słonecznego Brzegu.

Autobus do Burgas

W hali lotniska po lewej stronie znajduje się przystanek autobusu nr 15 lub 15A, który kursuje co pół godziny od około 5:20 do 23:00 do południowego dworca autobusowego w Burgas. Podróż trwa około 25-30 minut.

W większości przypadków autobusy oznaczone jako linia 15 zatrzymują się na rondzie około 120 metrów od terminalu (patrz: google.com/maps), podczas gdy autobus oznaczony jako 15A zawsze jedzie bezpośrednio do terminalu. Ale różnica to tylko 2 minuty spaceru chodnikiem.

Bilet kosztuje 1,5 bgn i płaci się go konduktorowi w autobusie lub kierowcy, jeśli konduktor jest nieobecny. Płatność jest możliwa tylko gotówką.

W Burgas na dworcu można już przesiąść się do innych autobusów kursujących do wszystkich zakątków Bułgarii i oczywiście nie omijając żadnego z kurortów w okolicy. Cena biletu waha się w zależności od odległości od 1 do 8 bgn.

Rozkład jazdy z godzinami odjazdów z końcowych przystanków oraz mapę linii 15/15A można znaleźć na stronie burgabus.info.

Tanie hotele w pobliżu lotniska Burgas

Autobusy do Pomorie, Słonecznego Brzegu, Nessebaru itp.

Po drugiej stronie ronda znajduje się przystanek (patrz: google.com/maps) autobusów regionalnych kursujących z centrum Burgas wokół lotniska do kurortów.

Na trasie kursuje kilka firm autobusowych (na przykład M-Bus, Di Es Bus lub Concord-7). Wszystkie firmy podają swoje rozkłady jazdy na stronie internetowej burgabus.infojednak godziny odjazdów podawane są tylko z przystanków końcowych, którymi w tym przypadku jest dworzec autobusowy w Burgas, około 20-30 minut jazdy od lotniska).

Wszystkie usługi zatrzymują się również na rondzie w pobliżu lotniska.

  • Pomorie - 1-2 razy na godzinę, podróż trwa około 15 minut i kosztuje około 2 bgn.
  • Nesebar - 1-2 razy na godzinę, podróż trwa około 35 minut i kosztuje około 6 bgn
  • Słoneczny Brzeg - 1-2 razy na godzinę, podróż trwa około 45 minut i kosztuje około 8 bgn.

Bilety można kupić u kierowcy lub konduktora w autobusie i można za nie zapłacić wyłącznie gotówką.

Taksówka

Firmy taksówkarskie oferują swoje usługi po cenach turystycznych. Okazje. Na przykład przejazd do Słonecznego Brzegu będzie kosztował 80 bgn, a następnie do centrum Burgas około 30 bgn. Uber, Bolt lub inne podobne usługi nie działają jeszcze w Burgas.

Wynajem samochodu

Na lotnisku w Burgas działa wiele lokalnych i międzynarodowych wypożyczalni samochodów.

Ceny w sezonie letnim za tygodniowy wynajem wynoszą około 230 eur, poza sezonem od 100 eur.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.