Dojazd z lotniska Bruksela Charleroi

Bruksela

Jedyne połączenia komunikacyjne z lotniska to autobusy do Brukseli, Lille, Gandawy, Brugii i Charleroi. Przystanki znajdują się tuż przed Terminalem 1, do którego można dotrzeć w 10 minut z samolotu.

Znajdź hotele w Brukseli

Autobusy do Brukseli

Bruksela jest obsługiwana przez firmę autobusową Flibco mniej więcej co 30 minut, a usługi obejmują wszystkie odloty i przyloty. Bilet w jedną stronę kosztuje 18,99 EUR. Bilet powrotny nie jest objęty zniżką.

Bilet kupuje się online na stronie terravision.eu lub flibco.com (obie strony sprzedają bilety na te same autobusy) na określony dzień, w którym można wsiąść do dowolnego autobusu. Bilet można również kupić w automacie biletowym lub w kiosku na przystanku autobusowym, ale jest on o 1 EUR droższy niż zakup online.

Autobusy kursują do stacji Bruxelles-Midi, która jest jedynym przystankiem w Brukseli.

Rozkład jazdy jest dostosowany do ruchu lotniczego i obejmuje wszystkie odloty i przyloty na lotnisku Charleroi.

 • Czas podróży - 60 minut
 • Taryfa - 18,99 EUR
 • Częstotliwość - 20 minut
 • Ostatni autobus z lotniska - 0:40
 • Pierwszy autobus z Brukseli-Midi - 3:00

Kup bilet - Terravision.com

Pociąg do Brukseli + autobus

Alternatywą jest połączenie transportu publicznego linią autobusową A3 do Luttre lub linią A1 Chalreori, a następnie przejazd pociągiem.

Cena wynosi 16,80 euro, a trasa z jedną przesiadką zajmuje ponad 75 minut.

Bilet na przejazd łączony autobusem komunikacji miejskiej linii A do najbliższej stacji i pociągiem do Brukseli można kupić na stronie internetowej Kolei Belgijskich.

Autobus do Charleroi

Do Charleroi kursuje autobus lotniskowy A1 do stacji kolejowej Sud w cenie 6 EUR za przejazd. Autobus kursuje raz na 30 minut, a dojazd na stację zajmuje 20 minut.

Bilet można również kupić w aplikacji mobilnej TEC (dostępnej w Google Play / App Store). Nie ma biletu miejskiego na lotnisko w cenie 2,10 euro, tylko specjalna taryfa lotniskowa w wysokości 6 euro. Bilet jest jednak biletem transferowym i jest ważny przez 90 minut na inne linie transportu publicznego w Charleroi.

Informacje na temat transportu publicznego w Charleroi można znaleźć na oficjalnej stronie przewoźnika: letec.be.

Istnieją 3 trasy na lotnisko:

 • A1 - do Charleroi Gare Centrale
 • A2 - do stacji Fleurus
 • A3 - do stacji Luttre

Jeśli kupisz bilet kolejowy bezpośrednio w automacie biletowym na przystanku autobusowym na pociąg z Charleroi dalej w Belgii, zostanie on wliczony w cenę autobusów A1, A2 lub A3.

Brugia, Gandawa, Lille

Flibco oferuje bilety do Brugii, Gandawy, Lille i Luksemburga. Tanie bilety za 5 euro kupowane z wyprzedzeniem nie są już dostępne i zapłacisz standardowe ceny.

Na wszystkich trasach autobusy kursują 12-13 razy dziennie, a czas podróży wynosi średnio od 100 do 130 minut. Najdłuższa trasa prowadzi do Brugii.

 • Brugia - 24,40 eur (poranne i wieczorne połączenia od 19,90 eur)
 • Gandawa - 22,40 eur
 • Lille - od 19,90 eur

Rozkłady jazdy i aktualne ceny do każdego miasta można znaleźć na stronie flibco.com.

Na lotnisko Zaventem

Aby przesiąść się na lotnisku Charleroi - Zaventem, skorzystaj z połączenia autobusu lotniskowego A1, A2 lub A3 do najbliższych stacji (Charleroi, Fleurus lub Luttre) i pociągów.

Na stronie belgijskich kolei: belgiantrain.be można kupić bilet w jedną stronę za 25,30 EUR, obejmujący przejazd autobusem z lotniska Charleroi do stacji kolejowej. Podróż trwa około 2 godzin.

Alternatywnie można dojechać autobusem do centrum Brukseli (patrz wyżej) i przesiąść się na pociąg na lotnisko Zaventem, który kosztuje 8 EUR. Podróż skraca się do 90 minut.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.