Przesiadka na lotnisku Bogota

Bogota

Lotnisko El Dorado ma nowoczesny i duży terminal główny 1 oraz mniejszy terminal 2, z którego korzystają tylko małe linie lotnicze Clic i Satena.

Znajdź hotel w pobliżu lotniska w Bogocie

Terminal 1

Główny terminal jest bardzo przestronny, nowoczesny i dobrze wyposażony w usługi.

Kolejki do kontroli imigracyjnej po przylocie wahają się od 20 do 45 minut. Kolejki do kontroli bezpieczeństwa przed odlotem wynoszą zwykle od 5 do 15 minut.

Terminal 1 jest używany przez wszystkie linie lotnicze z wyjątkiem Clic i Satena.

Strefa ogólnodostępna jest wspólna dla wszystkich odlotów. Na lotnisku znajdują się dwa punkty kontroli bezpieczeństwa: jeden prowadzący do międzynarodowych bramek odlotów A i B, a drugi do krajowych bramek odlotów C i D.

Ponieważ Terminal 1 jest duży, zalecamy przybycie co najmniej 2 godziny przed odlotem.

Terminal 2

Ten niewielki, stary budynek znajduje się około 500 metrów od Terminalu 1 i obsługuje wyłącznie regionalne linie lotnicze Clic i Satena.

Terminal jest dość ciasny, ale odprawa jest szybka i wystarczy przybyć 75-90 minut przed odlotem.

Transfer między lotami

Transfery są bardzo łatwe i dobrze zorganizowane. Poniżej opisujemy sytuację, w której wykupiłeś loty jako jedną rezerwację, a transfer jest gwarantowany przez linię lotniczą lub podróżujesz tylko z bagażem podręcznym i masz kartę pokładową na lot przesiadkowy.

Poniższe informacje dotyczą transferu w obrębie Terminalu 1.

Jeśli musisz przemieścić się między Terminalem 1 a Terminalem 2, musisz zawsze odebrać bagaż, opuścić budynek i przejść do drugiego terminalu.

Aby przemieścić się z głównego Terminalu 1 do małego Terminalu 2, należy skorzystać z bezpłatnego autobusu wahadłowego. Przystanki znajdują się zawsze na parterze terminali w kilku miejscach, a autobus jest oznaczony jako "Eldorado Shuttle Bus". Kursuje on co około 20 minut (od 5:00 do 23:00), a transfer trwa około 20 minut.

Międzynarodowe <-> Międzynarodowe

Nie musisz przechodzić przez imigrację podczas przesiadki międzynarodowej (np. Madryt - Bogota - Panama). Należy kierować się oznaczeniem "Connecting Flights", które prowadzi przez punkt kontroli bezpieczeństwa przeznaczony wyłącznie dla pasażerów transferowych.

Kontrola ta jest zazwyczaj szybka, a kolejki trwają maksymalnie 5-10 minut. Następnie znajdziesz się w strefie bramki odlotów.

Czas transferu netto wynosi od 25 do 45 minut, w zależności od tego, gdzie znajduje się bramka odlotu.

 • Bagaż: zostanie nadany automatycznie
 • Kontrola imigracyjna: nie
 • Kontrola bezpieczeństwa: tak

Międzynarodowe -> Krajowe

Jeśli przylatujesz do Kolumbii lotem międzynarodowym, a następnie kontynuujesz lot krajowy do miejsca docelowego w Kolumbii, będziesz musiał przejść przez odprawę imigracyjną i celną już w Bogocie.

Po przylocie przejdź do kontroli paszportowej i skieruj się do wyjścia. Po kontroli imigracyjnej i celnej wyjdziesz z obszaru tranzytowego, wjedziesz schodami ruchomymi na pierwsze piętro i przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa do krajowego obszaru tranzytowego.

Nie martw się o swój bagaż i odbierz go w miejscu docelowym.

Czas transferu netto waha się od 45 do 90 minut w zależności od kontroli paszportowej.

 • Bagaż: zostanie nadany automatycznie
 • Kontrola imigracyjna: tak
 • Kontrola bezpieczeństwa: tak

Krajowe -> Międzynarodowe

W przypadku podróży międzynarodowej z kolumbijskiego miasta przez Bogotę procedura jest bardzo podobna do tej w drugą stronę.

Po przylocie udaj się do wyjścia, wyjdź na zewnątrz do strefy publicznej i wejdź na 1. piętro. Tutaj przejdziesz przez kontrolę bezpieczeństwa i kontrolę paszportową do międzynarodowej strefy tranzytowej.

Kolejki do kontroli paszportowej przy odlocie są krótsze niż przy przylocie, dlatego czas transferu netto wynosi od 35 do 75 minut.

 • Bagaż: zostanie nadany automatycznie
 • Kontrola imigracyjna: tak
 • Kontrola bezpieczeństwa: tak

Krajowy <-> Krajowy

Najłatwiejszy transfer jest w przypadku podróży z kolumbijskiego miasta do innego miejsca docelowego w Kolumbii.

Po przylocie pasażer wysiądzie bezpośrednio przy bramce odlotów, gdzie po prostu wyszuka swój lot przesiadkowy.

Czas transferu netto waha się od 5 do 20 minut, w zależności od odległości do kolejnej bramki odlotów.

 • Bagaż: zostanie nadany automatycznie
 • Kontrola imigracyjna: nie
 • Kontrola bezpieczeństwa: nie
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.