Przesiadka na lotnisku Bazylea

Bazylea

Terminal lotniska jest stosunkowo mały, ale podzielony na dwa sektory: francuski i szwajcarski. Zachowaj ostrożność, zwłaszcza po przylocie, jeśli kierujesz się do Bazylei, musisz opuścić lotnisko "szwajcarskim korytarzem", jeśli kierujesz się do Francji, korzystasz z korytarza francuskiego. Jeśli wybierzesz niewłaściwe wyjście, będziesz miał trudności z dotarciem do przystanku autobusowego, obie sekcje są oddzielone ogrodzeniem.

Z drugiej strony, przy wylocie nie ma znaczenia, z której części korzystasz, aby przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. W strefie tranzytowej zbiegają się strumienie z obu krajów.

Pokaż ceny hoteli w Bazylei

Mapa lotniska

Aby pobrać mapę lotniska w formacie pdf, odwiedź oficjalną stronę lotniska: euroairport.com/terminal-map.

Transfer między lotami

Ponieważ lotnisko jest głównie bazą dla tanich linii lotniczych, nie ma gwarantowanych transferów.

Jednak podróżni często łączą transfery na własną rękę z dwóch oddzielnych biletów przez Bazyleę.

Niestety, lotnisko w Bazylei nie oferuje opcji bezpośredniego transferu. We wszystkich przypadkach należy zatem opuścić strefę tranzytową, ponownie się odprawić i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa (lub kontrolę paszportową) z powrotem do bramek odlotów.

Cała procedura trwa około 30-40 minut. W przypadku przechodzenia przez kontrolę paszportową (lot spoza strefy Schengen) czas ten może wydłużyć się do 60 minut.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.