Bazylea
Eurolotnisko Bazylea-Muluza-Fryburg

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Bazylea Airport

Przesiadka na lotnisku Bazylea

David Eiselt zaktualizowany 7. 11. 2023

Terminal lotniska jest stosunkowo mały, ale podzielony na dwa sektory: francuski i szwajcarski. Zachowaj ostrożność, zwłaszcza po przylocie, jeśli kierujesz się do Bazylei, musisz opuścić lotnisko "szwajcarskim korytarzem", jeśli kierujesz się do Francji, korzystasz z korytarza francuskiego. Jeśli wybierzesz niewłaściwe wyjście, będziesz miał trudności z dotarciem do przystanku autobusowego, obie sekcje są oddzielone ogrodzeniem.

Z drugiej strony, przy wylocie nie ma znaczenia, z której części korzystasz, aby przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. W strefie tranzytowej zbiegają się strumienie z obu krajów.

Pokaż ceny hoteli w Bazylei

Mapa lotniska

Aby pobrać mapę lotniska w formacie pdf, odwiedź oficjalną stronę lotniska: euroairport.com/terminal-map.

Transfer między lotami

Ponieważ lotnisko jest głównie bazą dla tanich linii lotniczych, nie ma gwarantowanych transferów.

Jednak podróżni często łączą transfery na własną rękę z dwóch oddzielnych biletów przez Bazyleę.

Niestety, lotnisko w Bazylei nie oferuje opcji bezpośredniego transferu. We wszystkich przypadkach należy zatem opuścić strefę tranzytową, ponownie się odprawić i przejść przez kontrolę bezpieczeństwa (lub kontrolę paszportową) z powrotem do bramek odlotów.

Cała procedura trwa około 30-40 minut. W przypadku przechodzenia przez kontrolę paszportową (lot spoza strefy Schengen) czas ten może wydłużyć się do 60 minut.

Avatar uživatele
David Eiselt

David jest założycielem i dyrektorem generalnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 302 lotami i 49 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.