Usługi na lotnisku Baku

Baku

Dowiedz się, jakie usługi i udogodnienia są dostępne na lotnisku w Baku. Gdzie najlepiej zjeść i gdzie zrobić zakupy?

10 najlepszych hoteli w Baku

Internet i Wi-Fi

Internet bezprzewodowy jest dostępny bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Połącz się z siecią "Baku-Airport-Free-WiFi".

Nie zwlekaj z zakupem fizycznej karty SIM po przyjeździe. Uzyskaj prosty i szybki azerbejdżański e-sim danych w Internecie airalo.com.

Sklepy i supermarket

Zwykły sklep spożywczy na lotnisku nie działa. Nie ma również apteki.

Opcje zakupów są dostępne tylko w Terminalu 1, podczas gdy w Terminalu 2 nie znajdziesz żadnych sklepów.

Prawie wszystkie sklepy znajdują się po kontroli bezpieczeństwa i są to głównie butiki z luksusową modą lub sklepy duty free.

Opcje gastronomiczne

W obu terminalach znajduje się wiele kawiarni i restauracji.

Ze względu na duży ruch lotniczy nawet w godzinach nocnych, zdecydowana większość restauracji jest otwarta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Znane firmy, takie jak McDonald's, można znaleźć w ogólnodostępnej części Terminalu 1.

Istnieje wiele opcji gastronomicznych zarówno w strefie publicznej, jak i tranzytowej, ale spodziewaj się, że zapłacisz nawet kilka razy więcej niż w zwykłych restauracjach w mieście.

Bankomaty i kantory wymiany walut

W obu terminalach znajduje się wiele kantorów wymiany walut z dość przyzwoitymi kursami. Sprawdź wiele oddziałów, kursy mogą się nieznacznie różnić. Należy również odmówić wymiany, jeśli kantor chce wydać tylko banknoty o nominale 100 manatów, których praktycznie nikt w Azerbejdżanie nie akceptuje.

Bankomaty dwóch lokalnych banków można znaleźć w dwóch lokalizacjach w Terminalu 1 i Terminalu 2, zawsze w halach przylotów.

Przechowalnia bagażu

Przechowalnia bagażu nie jest dostępna na lotnisku w Baku.

Prysznice

Publiczne prysznice nie są dostępne w żadnym z terminali.

Woda pitna

Fontanny z bezpłatną zimną wodą pitną znajdują się po kontroli bezpieczeństwa w obu terminalach. Fontanny są przeznaczone do bezpośredniego picia, ale można też napełnić małą butelkę z kranu.

Pomieszczenia dla palaczy

Małe wentylowane palarnie znajdują się w strefie tranzytowej obu terminali.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.