Dojazd z lotniska Baku

Baku

Na lotnisko kursuje specjalna linia autobusowa "AeroExpress", która jedzie bezpośrednio do centrum Baku na stację 28 maja.

W nocy można korzystać tylko z taksówek.

Zarezerwuj hotel w Baku już teraz

Autobus

Nowoczesne klimatyzowane autobusy kursują na linii AeroExpress, zatrzymując się na stacji metra Koroglu i jadąc do centrum miasta do głównej stacji przesiadkowej metra 28 May i dworca kolejowego.

  • Częstotliwość - 30 minut
  • Czas podróży - 35 minut do centrum lub 15 minut do stacji Koroglu
  • Ostatni autobus z lotniska - 1:00
  • Pierwszy autobus na lotnisko - 6:00
  • Rozkład jazdy na stronie internetowej lotniska: airport.az/aero-express

Cena biletu i sposób płatności

Linia AeroExpress ma specjalną droższą taryfę w porównaniu ze zwykłymi autobusami transportu publicznego w Baku.

  • 1,30 azn - 1 przejazd z doładowaną kartą BakıKart, której można używać do podróżowania wszystkimi autobusami i metrem w Baku (plastikowa karta kosztuje 2 azn).
  • 1, 50 azn - 1 przejazd z jednorazową kartą BakıKart, która jest bezpłatna, ale nie można jej użyć ponownie. Ta opcja jest opłacalna tylko wtedy, gdy nie chcesz już podróżować transportem publicznym w Baku.

BakıKart można kupić w automacie po wyjściu z terminalu 1 po lewej stronie. Płatności można dokonać wyłącznie gotówką.

Najpierw należy wybrać rodzaj karty - BakıKart wielokrotnego użytku za 2 azn to opcja po lewej stronie, natomiast opcja karty jednorazowej po prawej stronie ekranu.

Jeśli wybierzesz kartę wielokrotnego użytku, musisz od razu załadować na nią dowolną ilość gotówki, która będzie odliczana stopniowo. Przykładowo, jeden przejazd metrem lub autobusem miejskim kosztuje 0,40 azn.

W autobusie wystarczy przyłożyć kartę do czytnika podczas wsiadania. W metrze kartę przykłada się do kołowrotu.

Aktualne ceny biletów i szczegółowe informacje: bakikart.az/ticket-and-tariffs.

Taksówki

Przed terminalem, a czasem także w jego wnętrzu, zawsze znajduje się wielu taksówkarzy zapraszających na przejażdżkę. Cena jest do negocjacji i niestety bardzo często zdarza się, że ceny dla turystów są kilkakrotnie wyższe niż dla mieszkańców.

Zdecydowanie zalecamy korzystanie z aplikacji mobilnej Bolt, która jest bardzo popularna w Baku. Normalna cena przejazdu z lotniska do centrum Baku za pośrednictwem Bolt wynosi od 7 azn do 13 azn w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Cena za zwykłą taksówkę zwykle nie spada poniżej 30 azn.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.