Amman
Lotnisko Amman Queen Alia

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Amman Airport

Przesiadka na lotnisku Amman

Krystof Hajek zaktualizowany 21. 3. 2024

Lotnisko Amman korzysta z jednego terminalu wspólnego dla wszystkich odlotów i przylotów. Budynek jest nowoczesny i bardzo przestronny, a ogólne wrażenie lotniska jest bardzo przyjazne dla użytkownika i uporządkowane.

Odloty znajdują się na pierwszym piętrze, a przyloty na parterze.

Tanie hotele w pobliżu lotniska Amman

Obszar po kontroli bezpieczeństwa jest niewielki i składa się z dwóch krótkich hal. Ogólnie rzecz biorąc, na lotnisku w Ammanie nie ma dużo chodzenia i można przejść przez cały terminal w mniej niż 10 minut.

Kontrola bezpieczeństwa jest dobrze zorganizowana, a czas oczekiwania rzadko przekracza 30 minut. Z kolei czas oczekiwania na odprawę imigracyjną po przylocie może przekroczyć 45 minut.

Mapę terminalu można znaleźć na stronie internetowej lotniska: qaiairport.com/en/Terminal-Map

Transfer między lotami

Dzięki niewielkim rozmiarom i nowoczesnemu, czystemu terminalowi lotnisko w Ammanie jest jednym z najwygodniejszych punktów przesiadkowych na Bliskim Wschodzie.

Transfer jest bardzo dobrze oznakowany i zorganizowany.

Po wyjściu z samolotu należy kierować się znakami "Transit", które zaprowadzą nas do punktu kontroli bezpieczeństwa, a następnie prosto do bramek odlotów. Ogólnie rzecz biorąc, podróż między samolotami zajmuje około 15-20 minut.

Czy potrzebuję wizy do transferu?

Podczas transferu nie przechodzisz przez odprawę imigracyjną i celną, więc nie musisz załatwiać wizy jordańskiej podczas transferu.

Jeśli masz dłuższe międzylądowanie, ale nie będziesz w Jordanii dłużej niż 24 godziny, nie zapłacisz żadnej opłaty za wizę tranzytową.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.