Amman
Lotnisko Amman Queen Alia

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Amman Airport

Dojazd z lotniska Amman

Krystof Hajek zaktualizowany 21. 3. 2024

Z lotniska można dojechać specjalnym autobusem do centrum Ammanu. Można również skorzystać z wielu usług wynajmu samochodów.

Wypożyczalnia samochodów

Jordania jest idealnym krajem na wycieczki samochodowe. Transport publiczny nie jest zbyt rozbudowany, ale sieć dróg zabierze Cię do wszystkich miejsc o wartości turystycznej.

W terminalu przylotów znajduje się wiele wypożyczalni samochodów, w tym międzynarodowe marki. Mimo konkurencji ceny są stosunkowo niskie, a tygodniowy wynajem zaczyna się od około 160 euro.

Autobus do Ammanu

Transport publiczny jest obsługiwany przez autobus Sariyah Express. Zatrzymuje się w Ammanie na dworcu autobusowym Tabarbour North, a podczas podróży można wysiąść lub wsiąść na 5 innych przystankach, patrz mapa poniżej.

Tanie hotele w centrum Ammanu

Bilet za 3,3 jod można kupić w kiosku w hali przylotów oznaczonym "Airport Bus". Podróżując na lotnisko z dworca autobusowego, kup bilet w kasie biletowej lub u kierowcy, jeśli podróżujesz z innych przystanków.

Podróż na lotnisko z dworca autobusowego trwa 45-60 minut w zależności od natężenia ruchu.

Autobusy kursują w odstępach 30-60 minut od 6:15 do 0:00 w kierunku lotniska lub 24/7 w kierunku lotniska.

Dokładne godziny odjazdów z lotniska i północnego dworca autobusowego można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: sariyahexpress.com/airport-express.

.

Taksówka

Normalna cena taksówki do centrum miasta wynosi około 23 jod. Powrót z centrum miasta na lotnisko nie powinien być problemem, aby zorganizować regularne taksówki miejskie, a także 15 jod.

Uber również działa w Ammanie, ale zwykle obsługuje tylko samochody Comfort na lotnisko, a cena wynosi około 32 jod.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.