Alghero
Lotnisko Alghero Fertilia

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Alghero Airport

Przesiadka na lotnisku Alghero

Krystof Hajek zaktualizowany 11. 4. 2024

Lotnisko jest obsługiwane przez jeden mały parterowy terminal podzielony na hale odlotów i przylotów. Praktycznie nie sposób się tu zgubić.

Wyszukaj najtańsze zakwaterowanie na Sardynii

Za pojedynczym punktem kontroli bezpieczeństwa znajdziesz się w małej strefie tranzytowej, która jest podzielona na bramki z wolnym dostępem do strefy Schengen i sekcję poza kontrolą paszportową, w której latasz do krajów spoza Schengen.

Terminal nie jest wyposażony w pomosty wejściowe, a do samolotu idzie się pieszo. Odległości są jednak bardzo krótkie i w sumie nie przejdziesz więcej niż 150 metrów od wejścia do samolotu.

Terminal jest otwarty od 04:00 do ostatniego przylotu lub odlotu.

Transfer między lotami

Alghero nie jest przystosowane do lotów z przesiadkami, jednak wielu podróżnych łączy dwa oddzielne loty Ryanair na własną rękę.

W takim przypadku zawsze będziesz musiał opuścić strefę tranzytową i ponownie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa w drodze powrotnej. Zalecamy pozostawienie co najmniej 2,5 godziny między lotami, aby uwzględnić ewentualne opóźnienia.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.