Dojazd z lotniska Alghero

Alghero

Lotnisko Alghero jest idealną bazą wypadową do wycieczek po Sycylii. Z terminalu kursują również częste połączenia autobusowe do pobliskich miast.

Wypożyczalnia samochodów

Jeśli chcesz zwiedzić Sardynię na własną rękę, jeżdżąc po okolicy i odkrywając opuszczone plaże lub górskie wioski, najlepszym środkiem transportu jest wynajęty samochód. Na lotnisku Olbia działa wiele wypożyczalni samochodów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Możesz łatwo porównać je wszystkie jednym kliknięciem, na przykład za pośrednictwem tej strony internetowej:

Porównaj ceny i zarezerwuj samochód

Ceny różnią się znacznie w zależności od sezonu, a zwłaszcza od tego, z jakim wyprzedzeniem dokonujesz rezerwacji. Jeśli zarezerwujesz samochód z miesięcznym wyprzedzeniem na sezon letni, zapłacisz za tydzień 400 euro, ale jeśli zarezerwujesz go na przykład z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem, zapłacisz tylko 165 euro za ten sam samochód na ten sam okres.

Odkryj Sardynię z naszym przewodnikiem i dowiedz się, gdzie warto pojechać:

Autobus do Alghero

Do Alghero, 10-kilometrowego miasta, od którego pochodzi nazwa lotniska, można dostać się lokalnym transportem publicznym z ARST.

Automat biletowy ARST znajduje się na zewnątrz hali lotniska. W niektórych automatach można płacić kartą. Bilety można kupić tylko u kierowcy na przystankach, na których nie ma automatu.

 • Linia ALFA (rozkład jazdy: arstspa.info/ALFA) - podróż do głównego dworca autobusowego (via Catalogna) zajmuje 20 minut. Autobus kursuje mniej więcej raz na godzinę, pierwsze połączenie z miasta o 5:00, ostatnie połączenie z lotniska o 23:00. Bilet kosztuje 1,30 e ur w automacie biletowym w hali przylotów lub za 1 eur za pośrednictwem aplikacji DropTicket (dostępnej w Google Play / App Store). Istnieje możliwość zakupu 24-godzinnego biletu na autobusy miejskie w Alghero za 2,80 eur.
 • Linia 9312 (Rozkład jazdy: arstspa.info/9312) - dodatkowa usługa międzymiastowa, bilet za 1,30 eur, można również kupić w automacie biletowym i za pośrednictwem aplikacji, ostatnie połączenie z lotniska kursuje do 23:15.
 • Linia 714 (rozkład jazdy: arstspa.info/714) - dodatkowe połączenie międzymiastowe, bilet za 1 ,30 eur, można również kupić w biletomacie i przez aplikację.

Autobus do Sassari

Sassari, również oddalone o 30 km, jest połączone z lotniskiem przez ARST z około dziesięcioma częstotliwościami dziennie. Z Sassari można następnie dojechać pociągiem lub autobusem do większości części Sardynii.

 • Linia 760 (rozkład jazdy: arstspa.info/760) - podróż do głównego dworca autobusowego (via Padre Zirano) zajmuje 30 minut. Autobus kursuje około 10 razy dziennie, pierwszy kurs z miasta odjeżdża przed 5:00, ostatni z lotniska o 0:15. Bilet kosztuje 3,10 eur w automacie w hali przylotów (wymagana dokładna zmiana) lub za pośrednictwem aplikacji DropTicket (dostępnej w Google Play / App Store).

Autobusy do innych miast

Istnieją bezpośrednie połączenia z lotniska do innych miast na Sardynii, wybieramy najczęściej używane kierunki:

 • Olbia - 2-4 razy dziennie bezpośrednie połączenie SunLines linia 90, bilet za 25 eur z kierowcą. Tańszym połączeniem do Olbii jest autobus 714 do Sassari, a stamtąd pociąg Trenitalia.
 • Bosa - 3-6 razy dziennie bezpośrednie połączenie ARST linia 9312, bilet za 4,30 eur w kiosku, automacie lub aplikacji DropTicket
 • Porto Torres - 2 razy dziennie bezpośrednie połączenie ARST linią 714, bilet za 3,10 eur w kiosku, automacie lub aplikacji DropTicket
 • Stintino - 4x dziennie bezpośrednie połączenie Sardabus, bilet 3,70 eur u kierowcy
 • Castelsardo - 1x dziennie bezpośrednie połączenie Digitur, bilety u kierowcy
 • Badesi - 1x dziennie bezpośrednie połączenie Digitur, bilety u kierowcy
 • Santa Teresa Gallura - 1x dziennie bezpośrednie połączenie Digitur, bilety u kierowcy
 • Cagliari - 1-2 razy dziennie bezpośrednie połączenie Logudoro Toursbilety u kierowcy
 • Nuoro - 2x dziennie bezpośrednie połączenie Reden Toursbilet za 18 EUR u kierowcy
Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.