Aleksandria
Aleksandria Borg El Arab

Wszystko, co musisz wiedzieć przed odlotem lub przylotem na lotnisko Aleksandria Airport

Przesiadka na lotnisku Aleksandria

Krystof Hajek zaktualizowany 20. 1. 2024

Wszystkie loty obsługiwane są z jednego małego terminala. Drugi, większy terminal jest w budowie i powinien zostać ukończony w 2026 roku. Oba terminale są oddzielone od siebie o 200 metrów.

Zobacz 10 najlepszych hoteli w Aleksandrii

Egipskie wizy - gdzie kupić na lotnisku w Aleksandrii?

Po przylocie z zagranicy należy zakupić odbiór wizy przed wizytą w normalnym punkcie kontroli imigracyjnej.

Wizy są sprzedawane w oddziałach banków i zawsze kosztują 25 usd. Można również płacić w euro, ale po kursie wymiany 1:1, więc należy zapłacić 25 eur.

Dopiero po zakupie wizy można ustawić się w kolejce do kontroli imigracyjnej.

Kontrole bezpieczeństwa i kolejki

Najlepiej przybyć na lotnisko w Aleksandrii co najmniej 2,5 godziny przed lotem, zwłaszcza jeśli masz bagaż rejestrowany. W takim przypadku od razu będziesz musiał zmierzyć się z 4 kolejkami.

Pierwsza kolejka jest po przybyciu taksówką na teren lotniska, kiedy przechodzisz przez bramkę poboru opłat i możesz stać tam do 15 minut.

Następnie odbywa się kontrola bezpieczeństwa po wejściu do terminalu i prześwietleniu bagażu. Kontrole te są zazwyczaj szybkie, ale jeśli jest duża liczba osób, może być konieczne czekanie do 20 minut.

Kolejki do odprawy różnią się w zależności od linii lotniczej, ale mogą trwać nawet 60 minut.

Następnie należy przejść przez kontrolę paszportową, która jest zazwyczaj bardzo szybka (zwykle w ciągu 15 minut), oraz tradycyjną kontrolę bezpieczeństwa między strefą publiczną a tranzytową (20-45 minut).

Przesiadka między lotami

Lotnisko w Aleksandrii nie jest węzłem przesiadkowym i dlatego nie oferuje opcji bezpośredniego tranzytu.

Jeśli połączysz przesiadkę na własną rękę na tym lotnisku, zawsze będziesz musiał kupić wizę, przejść przez kontrolę imigracyjną i ponownie się odprawić.

Krystof Hajek

Krystof jest redaktorem naczelnym Cestee. Jest także zapalonym podróżnikiem z 574 lotami i 73 odwiedzonymi krajami.

Niektóre z naszych linków mogą być linkami partnerskimi, z których możemy otrzymać prowizję w przypadku zakupu usługi. Zobacz naszą stronę polityki reklamowej.