Przesiadka na lotnisku Aleksandria

Aleksandria

Wszystkie loty obsługiwane są z jednego małego terminala. Drugi, większy terminal jest w budowie i powinien zostać ukończony w 2026 roku. Oba terminale są oddzielone od siebie o 200 metrów.

Zobacz 10 najlepszych hoteli w Aleksandrii

Egipskie wizy - gdzie kupić na lotnisku w Aleksandrii?

Po przylocie z zagranicy należy zakupić odbiór wizy przed wizytą w normalnym punkcie kontroli imigracyjnej.

Wizy są sprzedawane w oddziałach banków i zawsze kosztują 25 usd. Można również płacić w euro, ale po kursie wymiany 1:1, więc należy zapłacić 25 eur.

Dopiero po zakupie wizy można ustawić się w kolejce do kontroli imigracyjnej.

Kontrole bezpieczeństwa i kolejki

Najlepiej przybyć na lotnisko w Aleksandrii co najmniej 2,5 godziny przed lotem, zwłaszcza jeśli masz bagaż rejestrowany. W takim przypadku od razu będziesz musiał zmierzyć się z 4 kolejkami.

Pierwsza kolejka jest po przybyciu taksówką na teren lotniska, kiedy przechodzisz przez bramkę poboru opłat i możesz stać tam do 15 minut.

Następnie odbywa się kontrola bezpieczeństwa po wejściu do terminalu i prześwietleniu bagażu. Kontrole te są zazwyczaj szybkie, ale jeśli jest duża liczba osób, może być konieczne czekanie do 20 minut.

Kolejki do odprawy różnią się w zależności od linii lotniczej, ale mogą trwać nawet 60 minut.

Następnie należy przejść przez kontrolę paszportową, która jest zazwyczaj bardzo szybka (zwykle w ciągu 15 minut), oraz tradycyjną kontrolę bezpieczeństwa między strefą publiczną a tranzytową (20-45 minut).

Przesiadka między lotami

Lotnisko w Aleksandrii nie jest węzłem przesiadkowym i dlatego nie oferuje opcji bezpośredniego tranzytu.

Jeśli połączysz przesiadkę na własną rękę na tym lotnisku, zawsze będziesz musiał kupić wizę, przejść przez kontrolę imigracyjną i ponownie się odprawić.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.