Wizz Air opóźnione i odwołane loty

Wizz Air - Airbus A320

Twój lot liniami Wizz Air został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku przysługuje Ci odszkodowanie w wysokości do 600 EUR na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE nr 261 dotyczy wszystkich lotów obsługiwanych przez Wizz Air.

Wyjątkiem jest specjalnie utworzona jednostka Wizz Air Abu Dhabi z formalną siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Loty tej linii lotniczej (kod biletu "5W") podlegają odszkodowaniu tylko w przypadku wylotu z lotniska w UE.

Opóźniony lot liniami Wizz Air

Jeśli opóźnienie lotu na lotnisku wylotu wynosi 2 godziny lub więcej, Wizz Air musi zapewnić pasażerowi bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażer ma również prawo do odszkodowania finansowego w wysokości od 250 do 600 EUR w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy winę za opóźnienie ponosi Wizz Air. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR
ponad 3 500 km 4h+ 600 eur

Odwołany lot z Wizz Air

Jeśli Twój lot zostanie odwołany przez Wizz Air na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 EUR.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Odszkodowanie za odwołany lot.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Wizz Air ma specjalny formularz kontaktowy dotyczący odszkodowania na stronie wizzair.com/refunds-and-compensations.

Jednak linie lotnicze często starają się uniknąć odszkodowania i przeciągają całą sprawę, ignorując i kłamiąc, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.