TAP Air Portugal bagaż

TAP

Podróżując liniami TAP Air Portugal, masz prawo do bezpłatnego przewozu co najmniej 2 sztuk bagażu podręcznego.

Bagaż podręczny

Cena biletu zawsze obejmuje bezpłatny przewóz dwóch sztuk bagażu podręcznego na pasażera. Bagaż musi mieć następujące wymiary:

  • 55 x 40 x 20 cm do 8 kg
  • 40 x 30 x 15 cm do 2 kg

Ten limit bagażu przysługuje nawet w przypadku zakupu najtańszej taryfy zniżkowej.

Nie masz jeszcze hotelu? Uzyskaj zniżki na Booking.com

Pasażerowie klasy biznes podróżujący do lub z Ameryki Północnej mają taki sam limit bagażu podręcznego. Pasażerowie podróżujący w klasie biznes do Europy, Afryki lub Ameryki Południowej mogą zabrać ze sobą 2 większe bagaże podręczne i 1 mały bagaż podręczny w poprzednim rozmiarze.

Jeśli pasażer wniesie do kabiny więcej niż jedną sztukę bagażu, zostanie obciążony opłatą pokładową w wysokości 70 EUR.

.

Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany jest wliczony w cenę biletu podstawowego i wyższych. Jeśli kupujesz bilety bezpośrednio na flytap.com, opcje bagażu i taryfy zostaną wyświetlone podczas procesu wyboru biletu.

Szczegółowe ograniczenia dotyczące bagażu rejestrowanego są następujące:

Loty krajowe Loty między Europą a Marokiem Loty międzynarodowe
Discount - - -
Basic - - 23 kg
Classic 23 kg 23 kg 23 kg
Plus 2 razy 23 kg 23 kg 2 razy 23 kg
Executive 2 razy 32 kg 2 razy 32 kg 2 razy 32 kg
Top Executive 2 razy 32 kg 2 razy 32 kg 2 razy 32 kg

Bagaż można również dokupić później w taryfach zniżkowych i podstawowych. Opłata wyniesie jednak około 30 euro za podróż w jedną stronę na terenie Europy i do 100 euro za lot międzykontynentalny.

Limit bagażu jest opłacalny, jeśli podróżujesz w grupie większej niż jedna osoba, a 1 sztuka bagażu wystarczy na podróż. Jeśli każdy pasażer potrzebuje bagażu, lepiej kupić taryfę, która obejmuje wymaganą liczbę bagażu rejestrowanego.

Bagaż dla dzieci i wózki dziecięce

TAP Air Portugal przewozi wózki dla małych dzieci bezpłatnie. Możesz bezpłatnie odprawić składany wózek, fotelik samochodowy lub łóżeczko turystyczne.

Jeśli lecisz w taryfie Basic lub wyższej, możesz odprawić dodatkowo 1 bagaż o wadze do 10 kg z dziećmi poniżej 2 roku życia. W przypadku dzieci powyżej 2. roku życia przysługuje limit bagażu jak dla osoby dorosłej w ramach wybranej taryfy.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.