Ryanair opóźnione i odwołane loty

Ryanair

Twój lot liniami Ryanair został odwołany lub opóźniony o 2 godziny lub więcej? W takim przypadku masz prawo do odszkodowania w wysokości do 600 euro na osobę.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie bezpośrednio od linii lotniczej lub w prosty i bezpłatny sposób od wyspecjalizowanych agencji.

Złóż wniosek o odszkodowanie

Odszkodowanie na mocy rozporządzenia WE nr 261 dotyczy wszystkich lotów obsługiwanych przez Ryanair.

Opóźniony lot liniami Ryanair

Jeśli opóźnienie na lotnisku odlotu wynosi 2 godziny lub więcej, Ryanair musi zapewnić bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażerowi przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości od 250 do 600 euro w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy winę za opóźnienie ponosi Ryanair. Więcej informacji można znaleźć w artykule Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR
ponad 3 500 km 4h+ 600 eur

Odwołany lot liniami Ryanair

Jeśli Twój lot zostanie odwołany przez Ryanair na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnego ponownego ustalenia lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak Twój lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje Ci również rekompensata finansowa w wysokości do 600 EUR.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Odszkodowanie za odwołany lot.

Gdzie ubiegać się o odszkodowanie

Ryanair posiada dedykowany formularz kontaktowy dotyczący odszkodowania na stronie ryanair.com/eu-261.

Jednak linie lotnicze często próbują uniknąć odszkodowania i przeciągają całe roszczenie, ignorując i kłamiąc, więc skontaktuj się bezpośrednio z agencją.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.