Finnair bagaż

Finnair

Sprawdź dozwolone wymiary i wagę bagażu podręcznego i rejestrowanego.

Bagaż podręczny

Linie Finnair dołączają do tanich linii lotniczych i wprowadzają specjalną, najtańszą taryfę Economy Superlight, w ramach której pasażer może zabrać na pokład tylko mały bagaż podręczny.

W ramach tej taryfy można zabrać na pokład jedynie bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 15 cm. Za dodatkową opłatą w wysokości od 15 eur do 30 eur, w zależności od trasy, można dokupić większy bagaż podręczny o wymiarach 56 x 45 x 25 cm.

Taniej jest kupić najniższą taryfę Economy Superlight, a następnie dodać drugi bagaż podręczny na trzecim etapie rezerwacji, niż płacić droższą taryfę Economy Classic, która automatycznie obejmuje oba bagaże podręczne.

  • 40 x 30 x 15 cm
  • 56 x 45 x 25 cm

Całkowita waga bagażu podręcznego nie powinna przekraczać 8 kg, ale ważne są jego wymiary.

Bagaż rejestrowany

Jeśli lecisz na trasach europejskich tylko w najniższej taryfie "Economy Superlight", nie masz wliczonego bagażu rejestrowanego. Można go dokupić online w cenie od 30 eur do 65 eur.

Bagaż rejestrowany do 23 kg jest już wliczony w cenę taryfy Economy Classic. Jeśli planujesz podróżować z 1 bagażem rejestrowanym i 1 małym bagażem podręcznym, bardziej opłacalne jest wykupienie najniższej taryfy Economy Superlight i dodanie bagażu rejestrowanego dopiero w trzecim kroku rezerwacji.

Jeśli jednak chcesz mieć dodatkowy bagaż podręczny, warto kupić taryfę Economy Classic.

Wymiary bagażu rejestrowanego nie powinny przekraczać 90 x 75 x 45 cm, ale szczególnie ważna jest jego waga. Musi ona wynosić maksymalnie 23 kg.

Porównanie taryf

Economy Superlight Economy Classic Economy Flex
mały bagaż podręczny
40 x 30 x 15 cm
bezpłatny bezpłatny Bezpłatnie
klasyczny bagaż podręczny
56 x 45 x 25 cm
od 15 eur bezpłatny bezpłatny
Bagaż rejestrowany
do 23 kg
od 30 eur bezpłatny bezpłatny
rezerwacja określonych
miejsca
od 15 eur od 15 eur bezpłatny

Bagaż i wózek dla dzieci

We wszystkich taryfach można bezpłatnie przewieźć wózek i fotelik dziecięcy dla dzieci poniżej 7 roku życia. Wózek można przewieźć przez kontrolę bezpieczeństwa do samolotu, gdzie zostanie przekazany obsłudze.

Po przylocie wózek można ponownie odebrać bezpośrednio z samolotu.

Dziecku poniżej 2. roku życia siedzącemu na kolanach pasażera nie przysługuje bezpłatny dodatkowy bagaż.

W przypadku dzieci w wieku powyżej 2 lat obowiązują te same zasady, co w przypadku dorosłych.

Przewóz zwierząt

Linie Finnair zezwalają na przewóz zwierząt w kabinie o wadze do 8 kg i tylko w zamkniętej klatce. Cena wynosi 60 EUR w przypadku lotów na terenie Europy lub 120 EUR w przypadku lotów poza Europę.

Zwierzęta w luku bagażowym są przewożone do wagi 75 kg wraz z klatką. Cena wynosi 120 EUR w przypadku lotów na terenie Europy lub 600 EUR w przypadku lotów poza Europę.

Zwierzęta należy zawsze rezerwować z wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Finnair.

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.