Corendon Airlines opóźnione i odwołane loty

Corendon Airlines

Chociaż nie jest to europejska linia lotnicza, w przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu prawdopodobnie będziesz mógł otrzymać odszkodowanie finansowe w wysokości do 600 euro na osobę.

W rzeczywistości, zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady, lot objęty tymi przepisami musi być obsługiwany przez europejską linię lotniczą lub rozpoczynać się na lotnisku w Unii Europejskiej, co zostanie spełnione w co najmniej jednym aspekcie.

Ponadto, jeśli Twój lot jest obsługiwany przez europejski oddział Corendon Dutch Arilines lub Corendon Airlines Europe, będziesz również uprawniony do odszkodowania, jeśli Twój lot rozpoczyna się poza Unią Europejską.

Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lot

Ze względu na komplikacje związane z komunikacją z linią lotniczą, zalecamy ubieganie się o odszkodowanie bezpośrednio za pośrednictwem wyspecjalizowanych agencji.

Opóźniony lot liniami Corendon Airlines

Jeśli opóźnienie lotu na lotnisku wylotu wynosi 2 godziny lub więcej, Corendon Airlines musi zapewnić bezpłatny poczęstunek proporcjonalny do długości opóźnienia.

Jeśli opóźnienie na lotnisku przylotu wynosi 3 godziny lub więcej, pasażerowi przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości od 250 do 600 euro w zależności od odległości między dwoma lotniskami.

Odszkodowanie finansowe przysługuje tylko wtedy, gdy opóźnienie zostało spowodowane przez Corendon Airlines. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Odszkodowanie za opóźniony lot.

Odległość Opóźnienie Odszkodowanie
do 1 500 km 3h+ 250 EUR
1 500 do 3 500 km 3h+ 400 eur
powyżej 3 500 km 3h+ 300 EUR
ponad 3 500 km 4h+ 600 eur

Odwołany lot z Corendon Airlines

Jeśli Twój lot zostanie odwołany przez Corendon Airlines na więcej niż 14 dni przed odlotem, masz prawo do bezpłatnej zmiany daty lub zwrotu pierwotnej ceny biletu.

Jeśli jednak lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni przed odlotem, automatycznie przysługuje również rekompensata finansowa w wysokości do 600 euro.

Ponownie, odszkodowanie będzie należne tylko wtedy, gdy linia lotnicza odwoła lot, a nie z powodu nieprzewidzianych okoliczności.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Odszkodowanie za odwołany lot.

Uzyskaj do 600 euro

Ten artykuł może zawierać linki partnerskie, z których nasz zespół redakcyjny może otrzymywać prowizje za kliknięcie linku. Zobacz naszą stronę Polityka reklamowa.